Hastayım, üzerinize afiyet!

Hep böyle olur: Önemli bir iş teklifi alırsınız, görüşme için randevulaşırsınız, vizeleriniz başlayacak olur, hayati önem taşıyan LES, ÖSS gibi dev sınavlara az bir zaman kalır ve siz hasta olursunuz! Geçen yıl Mayıs ayında koordinatörlüğünü yürüttüğüm dev organizasyon ToG ATAK projesine saatler kala yine aynı rahatsızlığa yakalanmıştım. Türkiye’ nin farklı üniversitelerinden gelen gönüllü arkadaşlara gereken misafirperverliği yapamamış, organizasyon burnumdan gelmişti.

Doktor hanım farenjit olduğumu söyledi ve ekledi : “Tipik bir öğretmen hastalığı !” Ama daha 2 yıl var, erken değil mi bu rahatsızlığa yakalanmam için diye de espri yapmaktan geri kalmadım, çıkmayan sesime rağmen :)

Bundan böyle ne acile ne de hastaneye giderim kolay kolay. Sağlık Ocakları da neredeyse profesyonel sağlık hizmeti vermeye başlamış. Ne sıra bekliyorsunuz ne de bir dünya prosedür var. Hemşiresi, doktoru… Hepsi güler yüzlü. Bana hangi doktorda muayene olmak istediğimi sordu hemşire. Şaşırdım önce ve “en güler yüzlüsü hangisiyse onda” dedim. “Bütün doktorlarımız iyidir” dedi ve beni Neriman Hanıma yönlendirdi. Doktor hanımın ilgi alakasını anlatmak mümkün değil. Hasta olup, yanına gitmeniz gerekir :) Basit bir soğuk algınlığı demedi de tepeden tırnağa muayene etti beni. Karşısına oturtup, hem yazdığı ilaçlar hem de rahatsızlığım hakkında verdiği detaylı bilgiler de cabası.
Bugün sabah haberlerinde CNN Türk‘ün haberi deli etti beni. Ülke elden gidiyor ama bizim malum basın Aydın Belediye Başkanının mesire alanlarındaki içki yasağını bir numaralı ülke sorunu olarak yansıtıyor ekranlardan. İçkisini alıp arabasına atlayıp Pınarbaşı ve Aytepe‘de serserilik yapan, oraya pikniğe gelen aileleri rahatsız eden onlarca insandan haberdar değil galiba medyamız. Üstelik Aytepe’ de bir üniversite yurdu olduğunu ve genç kızların yurttan şehre inerken içkisini yudumlamış, keyfi yerine gelmiş bir şekilde söz konusu mesire alanlarından aşağıya inen “malum şahıslar” tarafından taciz edildiklerinden de haberdar değiller. Gün gelir o tarafta bir facia yaşanırsa malum medya, alkol düşmanı kesiliverir bir gecede. Öyle ki, senden benden daha çok Belediye Başkanı olacağı tutar!

Bu yazı, blogcu.com’daki ilk kaydından buraya 15.04.2017 tarihinde taşındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir