e-günlük, e-vreniyyat

Hırs, Maddiyatla Alakalıdır!

Tamamı yarın evrengunlugu.net’te yayımlanacak söyleşide Aylin Mersinlioğlu “Aydın için bir marka olmuşum ama ben öyle düşünmüyorum. Benim için markalaşmış olmak çok önemli değil. Kendim mutlu olayım, bu benim için yeterli. “Aman Aydın’ın bir numaralı markası olayım; diğer şehirlerde de tanınmaya başlayayım!” gibi hırslarım, heveslerim olmadı.” diyor.

Bakıldığında bugün birçok başarılı insanın ‘en iyi olma hırsıyla’ yola çıkmadığı görülür. ‘Başarılı olma’ sürecinde atılan ilk adımlar ‘kendini mutlu etme, sevdiği işi yapma’ gayesidir. Kazanılan para veya kazanılamayan para teferruattır. İşiyle gücüyle meşgul olan, belli bir entelektüel birikime sahip insanlara bakıldığında genel insan profilinin günlük meşguliyetleriyle alakadar değildir. (Televizyon gibi) Onlar, Ayşe teyzenin dedikodularından Birol amcanın çakır keyif sohbetlerinden de bihaberdir. Üreten insan, genel insan grubu içinde ‘aptal’ gibi dursa da dünyayı yine kurtaran onlardır. Maneviyatın hırsı olmaz; hırs, maddiyatla alakalıdır.

Bir önceki Her Savaş Kendi Meydanına göre Büyüktür! başlıklı yazımda aydın, elif şafak ve instagram hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

Yorum yapılmamış

Bir yorum yazın