e-günlük

Moratoryum Sonrası

Bugün itibariyle moratoryumdan çıktım. İyi ki gelişim-öğrenme psikoloji dersleri görüyorum da* moratoryumdan haberdarım. Yoksa psikolojik durumumla ilgili çok daha ciddi çıkarımlarda bulunabilir, yok yere kendimden ümidi kesebilirdim. ;)

Haftalarca elimi suya sabuna dokundurmadım. Okul, dershane, dersler, testler, fotoğraf, diksiyon kursu vesaire vesaire benim için anlamsız birer unsurdu. Ben bunu tekrar bir iki yıl sonra 30 yaşıma girerken yaşarım, son kez de andropoza girerken sanırım ;)

Orhan Veli ve son bitirdiğim şiir kitabıyla ilgili bir değerlendirme yazısı üzerinde çalışıyorsam, artık ders çalışma masamın üzeri sınava hazırlık kitaplarıyla doluysa, baharın gelişiyle piknik, güneşin çıkmasıyla yeni fotoğraf projeleri planları yapıyorsam demek ki kendime geliyorum. :)

*TDK Yazım Kılavuzu’nun 2008 baskısındaki kurala göre bağlaç olan “dA”, kendisinden önce gelen sözcükten ayrı yazılır.

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyasına 5 TL’lik bağışta bulunun.

Bir önceki Beni Bunlarla Bulmamalıydınız ;) başlıklı yazımda anahtar sözcükler, arama sonuçları ve beni bunlarla bulmamalıydınız hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

3 Yorumlar

 • Yanıtla Nur.ah 26 Mart 2010 at 12:41

  Evren uzun zaman oldu bende okuyamadım seni ama hadi kıpırda ve kendine gel sonra da buralara, o kadar güzel ki yeni gelen baharda.

 • Yanıtla Narsu 26 Mart 2010 at 10:11

  Hoşgeldin diyelim :)
  İnsanın üzerine baharın ilk tohumları atılmaya görsün, herşey yeni yeniden doğuyor sanki..

  Hayırlı Cumalar.

  Narsu.

 • Yanıtla İsmail Emre 25 Mart 2010 at 20:33

  İnsanın kendisiyle hesaplaşması, kendisiyle bir sözleşme imzalaması kadar güzel bir şey yok sanırım; ama buna uyabilmek şartıyla. Tek taraflı olmadığı sürece, sanırım zaman zaman bunu uygulamakta yarar var. Orvan Veli ve şiir kitabıyla ilgili değerlendirmeni merak ettim. İnşallah buradan okuma fırsatı bulabiliriz. Kendime geliyorum, demişsin. Bize de “Hoş geldin.” demek düşer. Hoş geldin.

 • Bir yorum yazın