2017’de AMD ve Nvidia Ekran Kartlarından Hangisi Alınmalı

Piyasada zaman zaman şaşırtıcı derecede ucuz ekran kartı reklamlarına rastlayabiliyoruz. Ancak bir ekran kartı özellikle bilgisayar oyunlarına ve video programlarına tutkun olanlar için bilgisayara yalnızca sıradan bir iş görmesi için konulan bir parça değildir. Ayrıca, grafik tasarımcılar ve grafik programları ile uğraşmayı sevenler için de iyi bir ekran kartı son derece gerekli.

Piyasaya baktığımızda, ekran kartı üretici firmalarından özellikle AMD ve Nvidia göze çarpmakta. Birçok yönden birbirine rakip olan bu iki firma, tüketiciler açısından daha iyi bir ekran kartına sahip olma şansını her geçen gün arttırmakta. İhtiyacınıza en uygun ekran kartını seçmek için AMD ve Nvidia ekran kartları arasındaki farkları ve ortak yanları bilmekte fayda var bizce.

AMD Ekran Kartı ile Oyunun Kuralları Değişiyor

AMD ekran kartında göze çarpan başlıca markalar, ASUS, MSI, Sapphire ve XFX. AMD’nin Radeon 400 serisi hızlandırılmış grafik işlem birimi ise, özellikle dördüncü nesil GCN tabanlı grafik işlemci olması yönüyle DX11.2 destekli oyunlarda harikalar yaratıyor.

Oyun için AMD ekran kartı fiyatları itopya.com alışveriş sayfasında 128 TL ile 1311 TL arasında değişmekte.

Nvida Ekran Kartı ile Bol Seçenek ve Sınırsız Heyecan

Nvidia ekran kartı daha fazla sayıda markada bulunabilmekte. ASUS, EVGA, Gigabyte, MSI, PNY ve ZOTAC bu markaların başlıcaları.

Profesyonel kullanımda grafik, video ve fotoğraf programlarında adeta devrim gibi deneyimler yaşatabilen Nvidia, uyun için Nvidia ekran kartı olarak da son derece başarılı.

Nvida ekran kartı fiyatları itopya.com’ da 131 TL ile 1460 TL arasında değişmekte.

Bilgisayar için ekran kartına oyun için ya da photoshop, grafik programları gibi profesyonel kullanım amaçlı gereksinim duyuyor olabilirsiniz. İster oyun için, isterse mesleki gereksinimler açısından bir ekran kartında en az marka seçeneği kadar dikkat edilmesi gerekenler arasında bellek genişliği, bit sayısı, çözünürlük ve çekirdek hızı gibi unsurlar yer alır.

En uygun fiyat, ücretsiz kargo ve taksit seçenekleri ile bilgisayar için en iyi ekran kartı modelleri için ITOPYA (itopya.com) alışveriş sayfalarına göz atın.

Sosyal Medya’da ITOPYA:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir