Kışın Tadını Doyasıya Çıkarmak için 5 Kış Bahçesi Dekorasyonu Önerisi

Kış aylarının tadını doyasıya çıkarabilmek için sizler de kış bahçelerinizi birbirinden farklı şekillerde dekore edebilirsiniz. Evinizin huzurlu bir köşesi haline gelebilecek bahçeleri yaratabilmek için en iyi dekorasyon önerilerini takip edebilirsiniz.

1. Viktoryen Stil

Birçok kişinin kış bahçeleri için tercih ettiği viktoryen stili oldukça zengin ve estetik bir görünüm elde edebilmenizi sağlar. Alışık olduğunuz tarzın dışında kalan bu stil dikdörtgen yaşam alanlarından ziyade çokgen şeklindeki mimarisiyle dikkat çeker. Evinize ve bahçenize romantik bir hava kazandırmak istiyorsanız viktoryen stilini tercih edebilirsiniz.

2. İskandinav Stili

İskandinav ülkelerinin dekorasyon tarzını yansıtabilen bu stil minimalist tarzda kış bahçeleri elde edebilmenizi sağlar. Özellikle kış aylarında evinizde konforlu bir bölge yaratabileceğiniz İskandinav stili dekorasyon tarzıyla sıcak bir görünüş elde edebilirsiniz. Bu dekorasyon stilini uygularken minimallikten yana tercihler yapmanız yeterli olacaktır.

3. Modern Stil

Evinizin verandası veya terasının üstü kapalı şekildeyse bu tür alanları kış bahçelerine çevirmeniz sizler için kolay bir hal alabilir. Kapalı cam balkon sistemlerinden dilediğinizi seçtikten sonra dış cephelere doğru açılan tarafları pratik şekilde kapatmaya başlayabilirsiniz. Modern mimari içerisinde sık sık karşılaşılan kış bahçeleri tasarımı evinizin devamı niteliğinde görünür. Modern tarzdaki kış bahçeleri ile samimi bir hava yakalayabilirsiniz.

4. Ahşap Stili

Ahşap materyaller ile üretilen mobilyalara ve aksesuarlara sık sık yer vererek son derece göz alıcı bir tarz ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tarzda halı gibi aksesuarları bol bol kullanabilirsiniz. Ahşap detaylar ile süslenen kış bahçeleri soğuk havalarda içinizi ısıtabilecek duruşuyla sizlere eşlik eder. Böylelikle bahçenizde keyifli şekilde vakit geçirmeye başlayabilirsiniz. 

5. Retro Stil

Eskitilmiş eşyalar ile oluşturabileceğiniz retro tarzında nostaljik bir görünüm elde edebilmeniz mümkündür. Geçmişin izlerini taşıyan romantik ve aynı zamanda sıcak bir kış bahçesi elde etmek istiyorsanız retro tarzını uygulayabilirsiniz. Retro stil içerisinde de tıpkı ahşap tarzında olduğu gibi bol bol aksesuar kullanabilirsiniz. Renk geçişlerini de aksesuar kullanımına ağırlık vererek pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir