Yeni Blogları Destekleme Fonu

Blog yazarlığını çok önemsiyorum ve her ne iş yaparsam yapayım, çalıştığım şirketlerde unvanım ne olursa olsun birçok platformda ismimin başına “blog yazarı” yazdım, yazdırdım. Üniversite davetlerinde gençlere blog yazarlığının önemini anlatmaya, yeni blogları desteklemeye ve Türkçe blogların gelişmesi amacıyla atılan her adıma katkı sunmaya çalıştım, çalışmaya da devam edeceğim. Bu anlamda yeni ve somut bir adım daha atmak istiyorum.

Blog Destek Fonu

Uzun bir süredir aklımda olan bir fikri duyurmanın, blog yazarlığında on beş yılı geride bırakacağım 27 Temmuz 2020 tarihinde hayata geçirecek olmanın heyecanı içerisindeyim.

Yeni açılan ve 27 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla 6 aylık olan veya 1. yılını dolduracak blog yazarının ihtiyacına göre 1 yıllık alan adı ve/veya hosting ücretini karşılayacağım. Ayrıca kendisini “internet günlüğü” podcastinde konuk alacağım ve bloğunu “güncel kaldığı sürece” Blog Destek Fonu sayfasında listeyeceğim.

Şimdilik Blog Destek Fonu, sadece 1 bloğun alan adı / hosting ücretini karşılayabiliyor ancak podcast ve listeleme sayesinde verilecek manevi destekle bu küçük gibi görünen adımın yeni blog yazarında büyük bir motivasyona dönüşeceğine inanıyorum.

Yeni blog yazarlarıyla tanışmak ve ilk “Blog Destek Fonu”nu alacak bloğu belirlemek için sabırsızlanıyorum.

Blog Destek Fonu Başvuru

6 Comments

  1. Blog yazmaya yeni başlayan birinin maddi destekten çok manevi desteğe ihtiyacı olduğu hepimizin kabulü. Bu sebeple zaten kendisiyle podcast de yapmak ve blogda listelemek istiyorum. Yenilerin elinden ne kadar sıkı tutarsak, blog ekosistemindeki ömürleri o kadar uzun olacak. Değerli yorumun için teşekkür ederim Kedi ;)

  2. Çok duyarlı ve mantıklı bir yaklaşım olmuş, tebrik ederim. Domain ve hosting güzel bir hediye ama inan yeni başlayan veya bu işe baş koymuş bi insanın bloğunun tanıtımı, reklamı, bana göre domain ve hostingten daha kıymetli. Bu arada nice 15 senelere inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir