Sesli İçerik Platformu Yodiviki Nedir?

Yodiviki, iş modeli ve yazılımı bütünüyle Türkiye’de geliştirilen “dünyanın ilk sesli içerik platformu”dur.

Türkiye’nin ilk sesli içerik platformu Yodiviki, zengin ve eğlenceli içeriğinin yanı sıra kuralları değiştiren telif modeline sahip. Eser sahiplerine şeffaf telif takip sistemi sunulmakta. Akıllı telefon ve tabletlerden erişilen Yodiviki’nin Android versiyonu Google Playstore’da, iOS versiyonu ise Apple Store’da yer alıyor. Mevcut içerikleri Türkçe eserlerden oluşan Yodiviki’nin temel hedeflerinden biri bu coğrafyada üretilmiş Türkçe yazılı kültür ürünlerini farklı dillerde seslendirerek tüm dünyaya açmak.

Yodiviki nedir?

‘Sesli içerik üretim gücü’ ile birleştiren, son derece dinamik bir yayın politikası olan Yodiviki,takipçilerine zamandan ve mekandan bağımsız katma değer sunan yeni bir platform. Projede Anne-Baba-Çocuk, İş Dünyası, Sivil Toplum, Kişisel Gelişim, Sağlıklı Yaşam, Edebiyat, Sanat, Mesleki Gelişim gibi ana kategoriler altında yüzlerce ilgi çekici işitsel eser yer alıyor.

Son kullanıcıya yönelik içerik sunan Yodiviki, başka hiçbir yerde olmayan “Yodiviki Özel Sesli İçerikleri”ne sahiptir. Kullanıcılara “gözlerini ve ellerini özgür bırakan bir dinleme deneyimi” sunarak farklı bir dünyanın kapılarını aralayan Yodiviki sesli içerik platformunda dünyada ve Türkiye’de giderek yükselen “Sesli Kitap” ve “Podcast” gibi sesli içerik türlerinin yanısıra sadece Yodiviki’den dinlenebilen ‘özel yapımlar’ ile seminer, konferans gibi etkinlerin ses kayıtları yer alıyor.

Yodiviki nasıl çalışıyor?

İçeriklere ücretli ve ücretsiz stream, tekil satın alma ve kiralama modelleriyle erişilebiliyor. Yodiviki, içerikleri keyifle, sıkılmadan dinlenebilecek bir formatta üretiyor ve web, mobil uygulamalar, araç içi eğlence sistemleri, Smart TV’ler gibi pek çok kanaldan kullanıcılara sunuyor. Platform trafikte, seyahatte, sporda, tatilde sesli içerik dinleyerek zamanını daha verimli geçirmek isteyenlerin ihtiyaçları için tasarlanıp hayata geçirildi. Bu sebepler yapımlar en fazla 20 dakika uzunlukta.

Yodiviki’de kısa öyküden reklamcılığa, kişisel gelişimden astrolojiye, bebek bakımından mizaha, aile eğitiminden ekolojiye çok farklı kategoride sesli içerik var. İçerik seçimi, hem dijital yayıncılığı hem de sesli içerik üretim süreçlerini bilen “Yodiviki içerik editörleri” tarafından titizlikle yapılıyor. Kriter testinden geçen tüm içerikler; türü ne olursa olsun, en fazla 20 dakika uzunlukta hazırlanıyor. Daha uzun eserler 20’şer dakikalık parçalara bölünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir