“Gelecek Vadeden Bloglar”da yer alma şartları değişti

Gelecek Vadeden Bloglar (GVEB) listesi için bugüne kadar 25 blog, kayıt formunu doldurarak başvuruda bulundu. 6 kişilik jüri, toplam 29 blogu inceledi ve son değerlendirmede muratcangumus.com ile berkopolo.com‘un listeye eklenmesiyle Gelecek Vadeden Blogların sayısı 19‘a çıktı. Bu arada GVEB listesine dair birkaç yenilik var: 

GVEB’i, hem yeni blogları keşfetmemizi hem de blog yazmaya yeni başlayan arkadaşların motive olmasını sağladığı için çok önemsiyorum. Jüride yer alan İrem, Sabri Safa, Semi, Sezer ve Varol, aday blogları “biraz sıkıcı olan” değerlendirme sürecinde incelerken epey emek harcıyorlar; bundan dolayı kendilerine minnettarım. Jüri, bazı haftalar aday bloglarla ilgili heyecanlarını dile getirdiklerinde de çok mutlu oluyorum. Ben de onlar da GVEB vesilesiyle harika bloglarla tanışınca çok heyecanlanıyoruz.

 • Bu haftadan itibaren GVEB listesine girecek bloglarda 2 yıl şartını 18 aya indirdik. Artık yaşı 6 – 18 ay arasında olan blogları değerlendirmeye alacağız.
 • GVEB listesine girebilme şartlarından biri olan 90 puan sınırını da 120 puana çıkarttık.
 • GVEB listesine giren blogların güncel kalma şartını 6 aydan 3 aya indirdik. 3 ay güncellenmeyen bloglar, bir daha eklenmemek üzere GVEB listesinden çıkarılacak.
 • Önümüzdeki süreçte Gelecek Vadeden Bloglar listesinin turkiyede.blog (henüz aktif değil) adresine taşınacağını da hatırlatayım.

Blogların değerlendirme sürecine dair bir ayrıntıyı tekrar yazmakta fayda var: Jürinin bloglara dair değerlendirmeleri anonim şekilde yapılıyor; hiçbirimiz hangimizin ne değerlendirmede bulunduğunu göremiyoruz. Sadece bütün değerlendirmeler yapılıp bitince genel tabloya bakarak GVEB listesine giren / giremeyen blogları görüyoruz.

Kayıt formunu dolduran hiçbir bloga onu değerlendirmeye aldığımızı veya değerlendirmeden geçemediğini kesinlikle söylemiyoruz. Eğer bu yazıyı okuyanlar arasında başvuruda bulunup da kendisini hâlâ listede göremeyenler varsa ya henüz jüri değerlendirmesine girmemiştir ya da değerlendirilmiş ama jürinin onayından geçmemiştir. (Bu arada 10 blog, jüri tarafından önümüzdeki haftalarda değerlendirilmek için sırada bekliyor. Jürideki arkadaşların hepsinin çok meşgul olduğunu bildiğim için değerlendirme formunda onlara 3 blogdan fazlasını göndermemeye özen gösteriyorum. Değerlendirmeler haftalık olarak yapılıyor.)

Daha iyi bir internet, daha iyi bloglarla olacak. Gelecek Vadeden Bloglar listesinin de bu iyiliğe ufak bir katkısının olması dileğiyle.

En çok buralardayım: Instagram | Facebook | Twitter

6 Comments

 1. Merhaba… benim müracaatımın akıbeti hakkında bir bilgi alabilirmiyim… teşekkür ederim…

 2. güzel bir çalışma kutluyorum emeği geçenleri
  alkış sizlere
  blogları önemseyen ve geleceğe taşıyacak olanlara

 3. Merabalar …Benim bloğum daha çok yeni ancak bende katılmak istiyorum.😃 Lütfen incelenmesini rica ediyorum.Ayrıca yorumuma dönüş yaparsanız çok mutlu olurum 😃

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir