fotoğraf’evreni macerası yeniden başladı

fotografevreni

e-vren günlüğü sonrası ikinci blog girişimimdi fotoğraf’evreni. Askerden döndükten sonra alevlenen fotoğraf tutkum ile blog yazarlığımın kesiştiği noktada ortaya çıktı fotoğraf blogu projesi. 27 Şubat 2012 tarihinde {buradan} duyurmuştum “Evren’in en muhteşem fotoğrafçıları” sloganıyla yola çıkan bi’ evren fotoğraf macerasının başladığını.

Proje, büyük bir heves ve heyecanla başlayıp hızla yol aldı ancak uzun ömürlü olmadı. İstanbul’daki yoğunluk ve yorgunluğum fotoğraf’evreni’nin ihtiyaç duyduğu enerjiye yetişemedi; uzun bir sessizliğin ardından blogu kapattım. İlk fikir notlarını 3 Ekim 2011’de kaleme aldığım fotoğraf’evreni yarım bıraktığım ender işlerden biri olarak hep aklımın bir kenarında durdu. Ta ki 24 Eylül 2015 tarihine kadar.

Kolları sıvadım, birkaç tema ve logo denemesinden sonra ilk içerikleri girmeye başladım. fotoğraf’evreni blogunun 2012 yılındaki ilk içeriklerine nazaran bu defa aşama aşama adım atmaya karar verdim. Bu sebeple işe, bu fikrin ilk çıkış noktası olan “En iyi fotoğrafçılar ve en iyi fotoğraflar” ile başladım.

fotoğraf’evreni blogunun logosunda zamanla bir düzenleme veya tamamen bir değişikliğe gidebilirim. “Bi’ evren fotoğraf!” sloganını korurken “Evren’in en muhteşem fotoğrafçıları” ifadesindeki ‘en’ kelimesini çıkardım. Kendi kimliğine süreç içerisinde kavuşacak olan fotoğraf’evreni blogu için facebook, twitter, instagram ve tumblr hesaplarını da açtım.

fotoğrafevreni projesiyle ilgili görüş ve önerilerinizi iletir ya da içerik konusunda katkı sağlamak isterseniz seve seve dinlerim.

Evren’i Sosyal Ağlarda Takip E+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir