İnternet Derneği için Blog Yazarlarına Açık Çağrı

InterCommunity 2015

Internet Society’nin (ISOC) {insanların İnternet’ten eşit olarak yararlanabilmesi için çalışan, İnternet’in açık bir şekilde gelişimini ve kullanımını destekleyen uluslararası bir sivil toplum kuruluşu} 8 Temmuz 2015 tarihinde ilk defa tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleştireceği InterCommunity 2015 etkinliği var. Etkinlik, çevrim içi (online) olarak gerçekleştirilecek ancak belli şehirlerde doğrudan katılım için merkezler belirlendi. Bu merkezlerden biri de İstanbul ve mekan Taksim Intercontinental. {Şurada} detaylarını anlattığımız  başvuruyu gerçekleştirerek 8 Temmuz’da internet için bizimle birlikte orada olabilirsiniz. İnternetle iş yapan profesyoneller arasında en çok bağlantım blog yazarlarıyla. Bu sebeple, öncelikli çağrım ve davetim sevgili blog yazarı arkadaşlara. Katılım ücretsiz ancak belli sayıda kişiyle sınırlı ve etkinlik dili İngilizce. 

Diğer bir davetim de İnternet Derneği’ne üye olarak bloglarınızla, sosyal medya çalışmalarınızla yarattığınız farkındalığa yeni bir boyut kazandırmanız. Bu anlamda aramıza katılacak tüm arkadaşlarla işbirliği içerisinde olmayı ve Türkiye interneti adına geleceğe yönelik önemli projeler gerçekleştirmeyi arzuluyorum.

İnternet Derneği henüz çok yeni bir sivil toplum kuruluşu. Öyle ki resmen Aralık 2014’te kurulan dernek ilk genel kurulunu da Haziran ayında gerçekleştirip seçilmiş ilk Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu kadrosunu oluşturdu. Ben de ilk Yönetim Kurulu’nun en yeni üyesi oldum. 

İnternet Derneği’nin temel amacı herkes için, açık ve özgür İnternet ve İnternet teknolojilerinin ülke genelinde etkin kullanımı ve gelişiminin sağlanmasıdır. Bu çerçevede ISOC-TR, dijital yurttaş hakları için çok paydaşlı, demokratik ve yenilikçi bir STK olmayı hedeflemektedir.

Derneğin kurucu ekip listesine baktığımızda internet dünyası adına önemli isimler dikkat çekiyor. Listede yer alan isimlerden biri de özellikle blog yazarlarının yakından tanıdığı Serdar Kuzuloğlu.

İnternet Derneği’ni Twitter ve Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

internet derneği isoc-tr

İnternet Derneği ile ISOC-TR farklı şeyler mi?

Aslında değil, hatta hiç değil. Derneğin, isminin kısaltması olarak da kullandığı ISOC-TR, aynı zamanda Amerika merkezli Internet Society ile işbirliği içerisinde olduğunun bir göstergesi. Dünya çapında 50 binden fazla bireysel ve kurumsal üyesi, 90’ın üzerinde şubesi olan ISOC, İnternet Derneği’ni Türkiye’deki şubesi, kurumsal evi olarak kabul ediyor. Internet Society Turkey Chapter ifadesi de bu amaçla kullanılıyor. Bu özelliğiyle İnternet Derneği, Türkiye’deki diğer internet ve bilişim dernekleri arasında uluslararası tanınırlığı olan tek dernek olma özelliğini taşıyor. 

8 Temmuz’daki etkinliğe katılmak veya İnternet Derneği üyeliğiyle ilgili bilgi almak isterseniz yorum kısmından ve sosyal ağ hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz.

Evren’i Sosyal Ağlarda Takip E+

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir