e-vren günlüğü, İYAD üyesi oldu

internet yayıncıları derneği (2)

Türkiye’nin ilk kişisel bloglarından olan e-vren günlüğü, Temmuz 2015’te 10. yaşını doldurmaya hazırlanırken bugün itibarıyla İnternet Yayıncıları Derneği‘ne (İYAD) kabul edildi.  İYAD’ın üyelerini, internet haber sitelerinin temsilcileriyle birlikte ülkenin birçok bölgesindeki yerel gazetenin ve basın kuruluşunun temsilcileri oluşturuyor.  

İfade özgürlüğü, basın özgürlüğü ile sansürsüz internet ve özgür internet kavramlarını benimseyen ve bu doğrultuda faaliyetlerini sürdüren İYAD, basın ve ifade özgürlüğü ile haber alma ve haber yapma özgürlüğüne karşı oluşabilecek her tür engelleme ve tehdit durumunda üyelerinin yanında kurumsal bir duruş sergilemeyi en önemli görevi olarak görüyor.

İYAD aynı zamanda Türkiye’de uygulanan internet sitelerinin yasaklanması ve erişimine engel koyulması gibi politikalara karşı aktif mücadelesini sürdürüyor. Özellikle internet haberciliğinin ve yerel basının etkinlik alanının genişlemesine katkı sağlamak, üyelerinin hak ve taleplerini ön plana çıkarmak için çalışıyor. Kurulduğu günden itibaren internet yasaklarına karşı geliştirdiği söylemleri ve internet yayıncıları ile yerel medya çalışanlarının haklı taleplerini gündeme getiren İYAD, Türkiye’nin saygın basın meslek kuruluşları arasında gösteriliyor.

Blog yazarlığını önemseyen, blogları ciddiye alan ve dijital medyanın gücüne inana tüm kişi ve kuruluşlara bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum.

Evren’i Sosyal Ağlarda Takip E+

e-vren günlüğü, İYAD üyesi oldu” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir