Hayatımın Küçük Prensesi Zeynep’le Tanıştım

zeynep su

2 Nisan günü dünyaya gelen küçük prenses Zeynep Su için ilk hafta sonu Aydın’a atlayıp gittim. Hüss’ü de doğduktan bir hafta sonra kucağıma almış, hatta birkaç yıl kucağımdan indirmemiştim. Zeybep’i de 10 Nisan akşamı kucakladım; o henüz Evren amcasından habersiz olsa da mis gibi kokusunu içime çekip öpüp kokladım.

Zeynep Hanımefendiyi ise 3 gün boyunca gidip ziyaret ettim ancak sürekli uyuduğu ve annesini emdiği için pek kaynaşamadık. Hüss’ün bebekliğini unutmuşum galiba çünkü Zeynep’in annesini her seferinde 1 saat emdiğini duyduğumda şaşırdım. Üstelik 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorlardı ancak garip bir durum daha vardı: Minik prenses o kadar içli, o kadar derin, o kadar dünyayı umursamaz uyuyordu ki İbrahim’le Kader’e “siz bu bebeği sabaha kadar uyutmuyorsunuz da gündüz o yüzden mi bu kadar uyuyor?” diye sordum. 40’ı çıkana kadar bebekler günde neredeyse 20 saat uyurmuş ama bizimkinin uyku hali gerçekten görülmeye değer ;)

İbrahim ve Kader’in hayatları Zeynep Su ile daha da zenginleşti, yeni bir altın topları oldu; şimdi onlar uzun bir süre birbirlerini keşfetmenin keyfini sürecekler.

Hüss ve Ziya'yla...

Bu arada adeta e-vren günlüğü ile beraber büyüyen ve bu blogu sıkı takip edenlerin çok iyi tanıdığı Hüss, delikanlı çağlarına girmiş durumda. Ergenlik dönemini hızlı adımlarla arşınlayan Hüss’le cumartesi günü küçük bir oyuncak operasyonuna çıktık; hem ona hem de bana oyuncak baktık. Muhtemelen Hüss’e son oyuncağını alıyordum ama kendim için aynı sözü veremiyorum çünkü metrobüs köprülerinde gördüğüm Şirinler’in kumbaralarına bile atlayabiliyorum; bozuk paralarımla hâlâ Kinder sürpriz yumurta almaya devam ediyorum ;)

Aydın’a her gidişim çok keyifli de dönüşler her zamanki gibi zor oluyor. Safiye Sultan, ‘sen kaç kişiden ayrılıp gidiyorsun’ diyor ve zar zor ayrıldığım o insanların sayısı Zeynep Hanımefendi ile daha da artmış durumda.

Bu arada bu son Aydın ziyaretimde hiç olmadığım kadar evlilik gündeminin ortasında buldum kendimi. Yeni işimde de patronumun ‘evlen artık Evren’ şeklindeki çıkışları “haberim yokken Safiye Sultan’la gizli bir ittifak kurmuş olabilirler mi?” sorusunu aklıma getirmiyor değil.

Evren’i Sosyal Ağlarda Takip E+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir