e-günlük

Erkek Berberi Serap’ın Berber Koltuğundaydım

serap aykut'un ellerinden tıraş hatırası

Yılın Kuaförü Yarışması Hairist 2015’in 1.si (aynı zamanda 3.sü de) sevgili Serap Aykut’la ödülünü alır almaz bir araya geldik ;) O, Türkiye’nin birkaç ‘erkek berber’inden biri; ayrıca Mürekkepbalığı dergisinin de yazarlarından.

Zaten döktürdüğü o muhteşem yazılar vesilesiyle Serap’la bir yıl önce (internet üzerinden) tanışmış ancak bugün bir araya gelebilmiştik. Randevumuz dolayısıyla haftalardır kestirmediğim saçım ve sakallarım için bugün Serap’ın berber koltuğuna oturdum. İlginç hikayesini bir de yüz yüze dinledim, yazım aşamasındaki ilk otobiyografik romanıyla ilgili ilk detayları öğrendim.

Sıra, e-vren günlüğü için Serap’la söyleşi ve fotoğraf çekiminde ;) İzmir’de başlayan hikayesi ana haber bültenlerinin canlı yayınlarında erkekleri tıraş eden bir kadının hikayesine dönüşen Serap’ın berber olma macerasına inanamayacaksınız. İkinci buluşmamızda Serap’la söyleşiyi ve fotoğraf çekimini gerçekleştirip buradan paylaşacağım.

Evren’i Sosyal Ağlarda Takip E+

Bir önceki e-vren dünyası Bizimle Genişliyor başlıklı yazımı da okumanızı öneririm.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

2 Yorumlar

  • Yanıtla Ufuk 22 Nisan 2015 at 13:35

    Kendimi bir bayan berbere henüz emanet etmiş değilim fakat yaşadığım berber anılarından sonra düşünmeye başlamadım değil.

    • Yanıtla e-vren günlüğü 22 Nisan 2015 at 14:30

      Ufukçum, Serap’ta İstanbul’da tek erkek berberi. Etiler’de çalışıyor. Saçlarıma bir de kadın eli değsin diyorsan senin için randevu alabilirim ;)

    Bir yorum yazın