e-günlük

Hoş Geldin Kredi Kartsız Yaşam

İlk kredi kartım üniversite 1. sınıfta aldığım Yapı Kredi Bankası‘nın kredi kartıydı. Onu elime ilk aldığım günü hiç unutmuyorum, sanki bana koca bir dünya armağan etmişlerdi :P

Sonra cüzdanıma HSBC‘nin Advantage kredi kartı girdi, Yapı Kredi’ye veda ettim. Bana avantajlı bir dünyanın kapılarını açtığını sandığım Advantage, yıllık kart ücretleri, gecikme fazileri vs. derken resmen ömürümü yedi ;)

Hayatımdaki son kredi kartı Garanti Bankası‘nın Bonus Trink kredi kartı oldu. Bu yazıyı yazmadan birkaç dakika önce de telefon bankacılığı aracılığıyla kredi kartımı kapattırdım. Ve an itibariyle kredi kartsız bir yaşama Merhaba! dedim ;)

Garanti Bankası telefon bankacılığının diğer ucundaki müşteri hizmet yetkilisi Bonus kredi kartımı 1 yıl boyunca kapattırmamam sözü verirsem benden kestikleri yaklaşık 45 TL’lik yıllık kart ücretini hemen geri ödeyebileceklerini söyledi ;) Oysa daha bugün vadesiz hesabımdan altı aylık işlem ücreti olarak 34,5 TL  kesilmişti. Garanti Bankası bunu geri ödese daha “garanti” bir tavır sergilemiş olmaz mıydı? {Eğer ki kredi kartınızdan kesilen yıllık kart ücretini geri almak istiyorsanız demek ki bu şekilde blöf yapabiliyormuşsunuz, vay be!}

Bu arada hatırlamakta fayda var. Blog Ödülleri 2011‘de Garanti Bankası kategori sponsorlarından biriydi. Ayrıca kendisini temsilen Türkiye’nin en iyi bloglarını seçen jüri arasında yer alan Garanti İnteraktif İletişim Yöneticisini de bu yazının bir yerlerine etiketlemek gerekiyor ;) Bütün bunlar tesadüf olmamalı ;)

Sanal alemde var olan bir blog yazarı, hem burada hem gerçek hayatta kredi kartı olmadan yapabilir mi, bunu zaman gösterecek ancak iptal ettirdiğim Garanti Bonus Kredi Kartı ile birlikte hayatımdaki kredi kartı tutsaklığına son verme konusunda kararlıyım.

facebook’evreni ] facebook sayfası ] twitter’evreni RSS abonelik

Bir önceki Hâmid'in Lüsyen'i başlıklı yazımda abdülhak hamid, can dündar ve Cevat Çapan hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

4 Yorumlar

 • Yanıtla Bir Cumartesi Sözlüğü* – bi' blog e-vren! 21 Haziran 2015 at 15:41

  […] olduğunu hatırlattılar ;) Kredi kartsız bir yaşamı daha önce de tercih etmiş ve bunu {şurada} yazmıştım. Tek kafama takılan internetten uçak bileti alırken kredi kartım olmadığı […]

 • Yanıtla Zeynep 20 Ocak 2012 at 09:33

  geçen iş arkadaşlıkları ile ilgili yazdığın yazıyla bana çok lazım olduğu bir anda yardımcı olmuştun. kredi kartı ile ilgili bu paylaşımın çok cesurca ve her zaman olduğu gibi yine insanlara örnek bir davranış sergiledin!

 • Yanıtla burcum 20 Ocak 2012 at 08:56

  yazık bi banka sömürecek bi kredi kartı kullanıcısından daha oldu :/ aslında bi blogcudan çok ozan güven’den daha iyi bir reklam seçeneğini yitirdi. sosyal medyanın gücüne inanıyoruz ;)

 • Yanıtla Dinçer 20 Ocak 2012 at 03:26

  bekleniyordu… neyse ki Avea kullanıyorsun ;) malum BÖ! 2011 ana sponsoru Turkcell :D

 • Bir yorum yazın