Ve Şehitlerimiz Facebook’ta Defnedildi!


Mehmetçik kutsal vatan toprakları uğruna şehit oluyor! Birileri Facebook’ta Çukurca’daki 8 Şehitimiz İçin 8 Saatte 1.000.000 Kişi Oluyoruz KATIL! başlıklarıyla sayfa açıyor.


Mehmetçik yine kutsal topraklar uğruna şehit oluyor! Birileri yine Facebook’ta 12 Şehitimiz İçin 12 Saatte 1.000.000 Kişi PAYLAŞ diye ağıtlar yakıyor.


Mehmetçik, vatanı için tekrar canını siper ediyor! Birileri tekrar Facebook’ta Çukurca’daki 8 Şehitimiz İçin 8 Saatte 900.000 Kişi OLuyoruz KATIL! diyerek vatandaşlık görevini yerine getiriyor.

Ve anaların yüreği yanarken, dul kalan eşler sinir krizleri geçirirken facebook Türkleri;

YETER ARTIK ŞEHİT VERDİĞİMİZ YETER ARTIK.!!!

NERDESİN TÜRK.!

TEPKİMİZİ DİLE GETİRİYORUZ.! SESSİZ KALMA.!

8 ŞEHİTİMİZ İÇİN LÜTFEN.!

>> KONUK DAVET ET <<

>> KONUK DAVET ET <<

>> KONUK DAVET ET <<

ÇIĞ GİBİ BÜYÜYORUZ.! PAYLAŞ LÜTFEN.!

sözleriyle ateşin düştüğü yüreklerin acısına merhem olmaya çalışıyor. Gencecik insanları yitirmişiz, ne diye Çığ Gibi Büyüyoruz? Ocaklara ateş düşmüş ne diye “Konuk Davet Ediyoruz?

Sosyal medya üzerinden yeni birkurtuluşu ümit eden, yeni bir istiklal savaşının hayali planlarını yazan ey facebook Türkü; bir Fatiha okumak 100 Beğeni butonundan daha hayırlıdır. Ve oturduğu yerden şehit sayfalarının katılımcı sayısını anlamsız şekilde arttırmaya çalışan sen ey facebook Türkü! Vatan elden gidince düşman seni facebook duvarında bile yaşatmayacak! Yaşasaydı Mehmet Akif, zannediyor musun ki tırnaklarıyla duvara kazıdığı İstiklal Marşı’nın bir yenisini senin Facebook duvarına yazardı?

Facebook, sınırları yeniden belirlenme aşamasındaki Türkleri bilgisayar başında oyalamak için Amerika’nın bilerek icat ettiği bir sanal dünya mı diye düşünmeden edemiyorum? Allah’tan şehitlerimize rahmet, ailelerine sabır ve facebook Türklerine akıl fikir diliyorum.

facebook’evreni ] facebook sayfası ] twitter’evreni ] RSS abonelik

Ve Şehitlerimiz Facebook’ta Defnedildi!” için 5 yorum

  1. Sudiye şunu yazdı: “İnternetin fişini çekseniz ne yapacaklar acaba!”

  2. keske facebook duvarlarinda bulusmayi, profil resmimize siyah kurdele koymayi akil etmekten daha fazlasini akil edebilsek… “keske”ler… en çok da bu kelime acitiyor!

  3. “Sen Ey facebook Türkü! Vatan elden gidince düşman seni facebook duvarında bile yaşatmayacak! Yaşasaydı Mehmet Akif, zannediyor musun ki tırnaklarıyla duvara kazıdığı İstiklal Marşı’nın bir yenisini senin Facebook duvarına yazardı?…..yüreğine sağlık aynen katılıyorum harika yazmışsın….”

  4. Bundan neden rahatsız olduğunu anlamıyorum,sanaldan yaptığımız şeylerin hiçkimseye faydası yok şuan olduğu gibi;) Sadece aynı duyguları paylaştığımız insanlarla birarada olma isteği.. keşke daha fazlasını yapabilsek..Cenaze törenlerine gidiliyor,meydanlarda sesler yükseliyor,insanlar dualarını ediyor,hatimler indiriyor şehitler için..bunlar yıllardan beri yapılıyor ama maalesef durum değişmiyor..beni de bir tek şey rahatsız ediyor o da; bu konuda çaresiz kalmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir