Beni Filtre Kahve Mahvetti

14 Ağustos Ramazanı’nın önemli dipnotları: İftar, teravih, Sevil, filtre kahve, tiramisu, ince belli bardakta çay, tezek kokusu, sohbet sohbet sohbet, Hüss, ekmek fırını, sahur davulcusu, sahur.

Sevil‘le filtre kahvenin de sohbetin de dibine vurduk.

Hüss‘le sahurda ekmek fırınına gittik, sıcak ekmek aldık. Hüss ilk kez sahurladı, ilk kez ekmek fırınına gitti, ilk kez sahur davulcusuyla canlı canlı karşılaştı, ilk kez doğduğum evi gördü.

Bu yazının dipnotu: Sevil’le en son Londra’dan geldiğinde bu kadar sohbet etmiştik, bir de İstanbul öncesi dün gece. Filtre kahve konusundaki girişimlerimin neticesi de belli oldu: Press! Ve sahurda ekmek fırınından alınan sıcak ekmeğe yağ sürüp yemek sonradan mideyi berbat ediyormuş :/ Dumanı üstünde sıcak ekmeğe yağ sürmek kesinlikle çocukluğumda bırakmam gereken bir keyifmiş ;)

facebook sayfası: http://tr-tr.facebook.com/evrensoyucokphotoblogger

facebook’evreni: http://www.facebook.com/evrengunlugu

twitter’evreni: https://twitter.com/#!/evrengunlugu

e-vren’i reader’dan anlık takip et: http://www.evrengunlugu.net/feed/

2 Comments

  1. Filtre kahvenin yabancısıyım ama cezvede elcazımla yaptığım has türk kahvesini çok güzel içerim:D Beni mutlu eden ender şeylerden biridir,hele ki bazı insanlarla kahve içmenin tadı da bir başkadır.Çayla demlenen sohbet gibi,kahveyle gelen keyfe paha biçilmez :)

  2. Bir keresinde gece yarısı 8 bardak kahve içmiştim, sanırsınız ki başka bir şey içtim şarhoş oldum :) Kalp ritmimi bozmuş, tansiyonumu düşürmüş :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir