e-günlük

Diziler İçin Bedava Fotoğraf Çekilir ;)

Kim derdi ki Ağustos 2008’de Isparta’da çektiğim asker arkadaşımın düğün fotoğrafını tam 3 yıl sonra TRT‘deki bir dizinin Ağustos 2011’de yayımlanan bir bölümünde göreceğim ;)

Telefonu açtığımda asker arkadaşım Evren, yahu düğünümüzde çektiğin siyah beyaz bir fotoğrafımız vardı ya? deyince içimden fotoğrafı kaybettiler herhalde, bende yedeğinin olup olmadığını soracak diyordum ki eşim dün TRT’de Küçük Hanımefendi dizisinde bizim o fotoğrafı görmüş dedi ;) Akşam da fotoğrafın kullanıldığı dizinin bölümünün linkini gönderdi ;)

Söz konusu dizinin 5. bölümünde Arsen Gürzap, önündeki masanın üstünde duran birkaç siyah-beyaz düğün fotoğrafına bakıyor ve sonra bir tanesini eline alıp onu inceliyor. Yapım Şirketi fotoğrafımı beğenmiş ve kullanmaya değer görmüş madem Arsen Gürzap’ın eline aldığı fotoğraf bizimki olsaydı daha havalı daha gurur verici bir hatıramız olmaz mıydı ;) Hadi fotoğrafı izinsiz kullanmalarına bir şey demiyorum ama Arsen Gürzap’ın eline aldığı fotoğrafın benimki olmamasına çok içerledim =D Evren ve Sinem çifti de önce fotoğraflarıyla girdikleri dizi piyasasında sonradan bizzat kendileri oynamaya başlarlar umarım ;)

Şaka bir yana, üzerinde fotoğrafçının imzasının, altında da fotoğrafın kullanım haklarıyla ilgili bir açıklamanın yer aldığı o fotoğraf ulusal bir kanalda bir dizide rahatça nasıl kullanılabiliyor anlamış değilim ;) Her yıl ya Genç Beyin dergisinde, ya Gayet.net arkadaşlık sitesinde ya da kendini bilmez birinin facebook ve msn messenger profilinde fotoğraflarıma rastlarım. {Daha doğrusu ziyaretçilerim rastlayıp bana ihbarda bulunurlar.} Bu son fotoğraf olayı da kapak olacak tarzda oldu ;) Bu yazının Sen de mi TRT şeklindeki başlığını daDiziler İçin Bedava Fotoğraf Çekilir! olarak değiştirmeye karar verdim ;)

facebook sayfası: http://tr-tr.facebook.com/evrensoyucokphotoblogger

facebook’evreni: http://www.facebook.com/evrengunlugu

twitter’evreni: https://twitter.com/#!/evrengunlugu

e-vren’i reader’dan anlık takip et: http://www.evrengunlugu.net/feed/

Bir önceki İlköğretim Çağına Gelen Bir Blog başlıklı yazımda acil ihtiyaç projesi vakfı ve adü öğrencilerine yardım derneği hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

6 Yorumlar

 • Yanıtla facebook üzerinden: Fatma Zehra S. 04 Ağustos 2011 at 13:58

  :) hayret

 • Yanıtla Aysel Özcan 04 Ağustos 2011 at 08:38

  Evren çok üzücü bir durum. Mesele kimin yaptığı değil de ne yapıldığı olarak algılansa, belki ortadan bile kalkabilir.İyi yanıysa belirttiğin gibi, senin ünün de yayılmış :)doğru bir biçimde olmasa da…

 • Yanıtla facebook üzerinden: Nadire Yıldız 04 Ağustos 2011 at 05:01

  Pes doğrusu trt de bunu yaparsa artık

 • Yanıtla facebook üzerinden: Yasemin diye biri 04 Ağustos 2011 at 03:57

  Bu kadarına da pes doğrusu…

 • Yanıtla facebook üzerinden: Uğur Candaş 04 Ağustos 2011 at 03:55

  dava ac :)

 • Yanıtla facebook üzerinden: Sudiye 04 Ağustos 2011 at 02:54

  Düğün fotoğraflarının sırrı :)

 • Bir yorum yazın