Bedava Kazıklayan AVEA

Bu ayki AVEA faturam kesilmiş ve e-postama gönderilmiş. Facebook‘a 0.facebook’tan giriş AVEA’da ücretsizken ben utanmadan bu ay ki faturamda 7.59 TL’lik GPRS kullanımı gerçekleştirmişim. Çok ilginç ;)

Hemen özür dilemek için AVEA Müşteri Hizmetleri‘ni aradım. Böyle böyle… dedim; Acaba nerede yanlış yaptım? dedim. Müşteri temsilcisi de bana dedi ki Evren bey, facebook’a giriş ücretsiz tamam ama yorum yazmak, mesajlaşmak, onu bunu beğenmek vesaire hepsi ücrete tabi. dedi ;) Ben de AVEA, niye en başından beri bedava olan facebook’ta yazışma yapmanın ücretlendirilmeye başladığını daha önceden haber vermiyor; müşterilerini gizli gizli soyuyor. demek gibi bir patavatsızlık ettim; benim gibi eski bir AVEA’lının edeceği laf mı bu! Çok ayıp attim :(

Turkcell ve Vodafone, rekabete rekabet katmak adına facebook’u bedava kullandırdırırken AVEA’nın akıllılık edip abonelerinin facebook’ta yaptığı her hareketi sessiz sedasız bir şekilde ücretlendirmesi tuhaf bir durum. Hatta tüketici haklarına bile aykırı bir durum. Facebook’u AVEA üzerinden bedava kullanmaya bayılmıyoruz,  girişi de dolaşmayı da çıkışı da ücretlendirsin ama bunu internet sitesinden veya başka yollarla abonelerine mutlaka duyursun. Müşteri hizmetleri ile görüşmeden önce avea.com.tr’nin altını üstünü geitrdim ama sitede facebook kullanımı veya facebook kullanım ücretleri ile ilgili hiçbir bilgilendirmeye rastlamadım.

Müşteri Hizmetleri’nden ve avea.com.tr üzerinden bu konudaki özrümü dile getirdiğim sevgili AVEA, bakalım beni affetiğini dile getiren küçük bir geri bildirimde bulunacak mı ;)

evrengunlugu.net

2010-2011 dönemindeki yayın süresince Acil İhtiyaç Projesi Vakfı‘nı, AİP Vakfı’nın proje ve çalışmalarını gönüllü olarak desteklemektedir.

Bedava Kazıklayan AVEA” için 2 yorum

  1. Aynı şeyleri ben her ay yaşıyorum,hiç arayıp sormak aklıma gelmemişti valla,bilmiyordum öğrenmiş oldum,avea kullanıcılarına bunu duyurmak lazım.

  2. Önünüze bir cheesecake koyup “bu hediyemiz” diyolar, sonra yemeye davranınca da “ama yemek için para ödemelisin” diyolar.

    Nası hediye ya bu;D
    İstememmm, Avea pek cömertsin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir