Ben Artık 30 Yaşındayım

Son 1 yıldır yirmi dokuzsayısını çok büyük bulup söylemeye bile alışamamışken bu günden itibaren yaşımı soranlara kocaman bir otuzcevabını vereceğim. Halbuki ben daha 5 yıl kadar sonra 30’lu yaşlara hazır olacaktım.

Şu an saat 01.15 ve içine bol geldiğim bir yaşın ilk saatlerini yaşıyorum. 30 yılda attığın en büyük adım neydi?diye sorsalar hiç şüphesiz Hayatımı sınavlara mahkum edecek bir fakülteye atmış olduğum adımdır.diye cevap veririm. 20’li yaşlarımın ilk yılları üniversite sınavı için hengameyle geçerken son yılları da öğretmen olabilmek adına sınav stresleriyle geçip gitti. Bütün bunların yanında 20’li yaşlarımın ilk yarısında temelini sanal alemde attığım dijital dünyam e-vren günlüğü, insanoğlunun Ay’a ayak basması kadar önemli bir adımdı benim için.

30 yıllık hayatım boyunca bu blog haricinde kendime yaptığım en büyük iyiliklerden biri inatla Edebiyatı kazanıp, onca zorluğa rağmen bu bölümden mezun olmam; diğeriyse askerden hemen sonra Canon 450D fotoğraf makinesini almış olmam ;)

30 yıl boyunca patates kızartması, kestane şekeri ve frizby tutkusundan asla vazgeçmedim. Kitap okumayı iyi ki çok sevmişim, iyi ki Özdemir Asaf‘ı keşfetmişim ve 30 yıllık ömrüme şekil veren kardeşlerimle, dostlarımla, öğretmenlerim ve hocalarımla iyi ki yollarımız kesişmiş.

29 yılı geride bıraktığım ilk saatlerde yanımda olan aileme, askerden gece tam 00.00’da arayan canım kardeşim İbrahim‘e; benim hem midemi hem de ruhumu doyuran Kader ve Hülya‘ya ;) Selahattin‘e, Hacer‘e, Mutlu‘ya, Zafer‘e, Şükrü‘ye; öğrencilerim Meftune ile Nükhet‘e ve benimle aynı gün doğduğunu bildiğim tek insan Ozan‘a buradan bir kere daha teşekkür ediyorum ;)

Gece bitip güneş 26 Haziran’ı aydınlattığında geride kalan bir ömrün tüm acısını çıkarabilmeyi ümit ediyorum.

evrengunlugu.net

2010-2011 dönemindeki yayın süresince Acil İhtiyaç Projesi Vakfı‘nı, AİP Vakfı’nın proje ve çalışmalarını gönüllü olarak desteklemektedir.

Ben Artık 30 Yaşındayım” için 3 yorum

  1. Evren, seni otuz yaşa asla yakıştıramıyorum daha doğrusu otuzu sana yakıştıramıyorum. ama bunun yanında senin efendiliğin ve donanımlarınla yaşına sığmayan olgunlukta bir insan olduğun gerçeğini de yazmadan edemeyeceğim. Yeni yaşın hayırlı uğurlu olsun.

  2. Lisans öğrenimimin ilk yıllarında tesadüfen gelip bir kaç yazınızı okumuştum,fotoğraflarınıza bakmıştım.Nedense pek dikkat etmemiştim, sanal alemdeki milyonlarca kişiden biri sadece deyip kapatmıştım sayfaları.Sonraki zamanlarda yine görmedim, okumadım değil,bu sefer de adam çok yakışıklısın anladık, bu ne çok fotoğraf ne kadar kendini beğenmişlik ya hu, diyecek kadar kör bakmışım :) Ama artık düzgün bakıyorum Evren abi.insanın aya ayak basması kadar önemli galiba bu benim için :) Doğum gününüz kutlu olsun. Mutlu yıllar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir