e-günlük

Bazı İcatlar Benim İçin

Bazı şarkıların benim için bestelendiğini, bazı kitapların benim için yazıldığını, bazı filmlerin ve fotoğrafların benim için çekildiğini düşünür; onları yüzlerce kez dinlerim, okurum, seyrederim. Mesela insanoğlunun yer yüzüne armağan ettiği en muhteşem iki şeyin “dondurma” ve “kestane şekeri”nin ve Blog denen bu acayip dijital mecranın benim için icat edildiğini varsayarım ;)

Peki ya uçurtma? ipinden en son 20 yıl önce tuttuğum o harikulâde oyuncak da benim için icat edilmiş olabilir mi? Gayet tabi, tıpkı frizby gibi ;) Ben, bana çocukluğumu tepeden tırnağa hissettiren uçurtma mucizesini bugün Hüss‘le yeniden yaşadım. Şahnalı‘nın buğday tarlalarında rüzgarla dans eden uçurtmamızın peşinden ben de uçup gidecektim ve bu blogu bir uçurtma blogu yapacaktım.

evrengunlugu.net

2010-2011 dönemindeki yayın süresince Acil İhtiyaç Projesi Vakfı‘nı, AİP Vakfı’nın proje ve çalışmalarını gönüllü olarak desteklemektedir.

Bir önceki Damal'daki Atatürk Silüetinin Kaynağı başlıklı yazımda atatürk, atatürk kayaları ve atatürk silüeti hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

9 Yorumlar

 • Yanıtla geçerken uğrayan bir ziyaretçi... 18 Mayıs 2011 at 16:05

  Tebrikler.

 • Yanıtla sanem keleşoğlu 22 Nisan 2011 at 22:23

  Çok hoş bir yazı olmuşşş:) ben hiç düşünmemiştim ama şimdi aklıma ilk gelen lunapark benim için icat edildi:)

  • Yanıtla evrengunlugu 22 Nisan 2011 at 23:15

   @Sanem, ben de aynı şeyi düşünmüştüm “Lunapark en çok sana yakışıyor.” ;)

 • Yanıtla Halis 18 Nisan 2011 at 23:22

  şu yaşıma kadar bir kere uçurtmayla haşır neşir oldum :) beklemeli olaylar bana sıkıcı geliyor bilmiyorum :) edebiyatdefteri “birisi” için evrengunlugu de bizim için icat edilmiş bence :)

 • Yanıtla Birisi 18 Nisan 2011 at 21:42

  Mesela resim benim için icat edilmiş. Sonra Altıncı His benim izlemem için, Emre Aydın albümlerini benim dinlemem için, İ.Yalom Divan’ı benim okumam için,jöleli bilumum pastalar benim yemem için diye diye gidiyor.
  Uçurtmayı bilmem de FL studio Halis için icat edilmiş :)

  • Yanıtla evrengunlugu 18 Nisan 2011 at 23:07

   @Birisi, senin için yapılanlar listeni de tuttum ;)

 • Yanıtla Halis 18 Nisan 2011 at 21:08

  uçurtmanın benim için keşfedilmediğini şimdi daha iyi anladım :)

 • Bir yorum yazın