e-günlük

Sabretmek Vakti

Sabır’la doğmuyor insanoğlu; bu yüzden “sabır” etmeyi öğreniyor, sabrediyor ademoğlu.

Öğrencilerimi özlüyorum. Eski öğrencilerim arıyor, okulların açılmasına günler kala. İki yıl sonra, yeni eğitim öğretim yılına merhaba diyemiyorum. Nerede olduklarını bilmediğim, isimsiz yeni öğrencilerime ne zaman kavuşacağımın cevabını da bilemiyorum.

KPSS skandalı gittikçe magazinleşiyor, sokaktaki adamın diline düşüyor. Küçük beyin(siz)ler, öğretmen adaylarına “siz de satın alsaydınız soruları” diyor. KPSS, basit insanların kahkahalarıyla içinden çıkılmaz bir hâl alırken 20 Eylül sabahına yetişemeyen yüzbinlerce öğretmen adayı sabırla bekliyor.

evrengunlugu.net

2010-2011 dönemindeki yayın süresince Acil İhtiyaç Projesi Vakfı‘nı, AİP Vakfı’nın proje ve çalışmalarını gönüllü olarak desteklemektedir.

Bir önceki Beni Bunlarla Bulmamalıydınız ;) başlıklı yazımda anahtar sözcükler, arama sonuçları ve beni bunlarla bulmamalıydınız hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

2 Yorumlar

  • Yanıtla Nükhet 17 Eylül 2010 at 14:09

    halihazırdaki işgüzar öğretmenler sadece ayın 15inde maaş 20sinde de ek ders ücreti almak dışında birşey yapmazken senin gibi öğretmenler böyle eve kapatılıyor. yazıklar olsun!

  • Yanıtla Doğan 16 Eylül 2010 at 18:35

    Galiba bu skandalı su yüzüne çıkarmakta bazılarının işine gelmiyor. Acaba birilerinin de parmağı mı var?
    Çok boktan bir ülke olduk. Sonumuz hayrolsun. Bakalım bu konuda neler olacak.

  • Bir yorum yazın