e-günlük

Acil Servisin Acili Gitmiş Servisi de Perişan

Geçen hafta 16 Temmuz Cuma günü akşam üstüne doğru bir sebeple Aydın Devlet Hastanesi‘nin acil servisindeydim. Acillik bir durum olsa en son gidilecek yer gibiydi. Yaklaşık 2 saat oradaydım. Kameram olsaydı çekeceğim görüntüler tam Uğur Dündar’lıktı. Acil Servis içerisindeki yataklar dolu denilip tedaviye gelen hastalar kapıda sırada bekletiliyordu. Ufacık çocukların ateşi eğer çok yüksek değilse içeriye alınmayıp kapıda ayak üstü muayene edilip gönderiliyorlar. Sanırım acil servisin de acilini açmak gerekiyor. Doktor beyler hemşire hanımlar; biz ne şartlarda çalışıyoruz haberiniz var mı! diye bildik gereksiz serzenişlerde bulunacaklardır gidip şikayet etsen. Zaten onların bahaneleri hep ceplerinde hazır. Aydın Devlet Hastanesi’nin başhekimi arada ya güvenlik kameralarını seyretsin ya da deri koltuğundan kalkıp arada acil servisi kolaçan etsin ;)

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği‘nin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyasına 5 TL’lik bağışta bulunun.

Bir önceki Beni Bunlarla Bulmamalıydınız ;) başlıklı yazımda anahtar sözcükler, arama sonuçları ve beni bunlarla bulmamalıydınız hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

Yorum yapılmamış

Bir yorum yazın