Mağduriyetten Zevk Almaya Çalışmak

Yeni eğitim-öğretim döneminde 1,5 haftayı geride bıraktık. Yine geçen yıl ki okulumdayım. Öğretmenleri elekten geçiren KPSS sistemi bir tarafı mutsuz ederken başka bir tarafı mutlu edebiliyor. Tıpkı “inşallah KPSS’de atanamazsınız da yine bizim derslerimize girersiniz” diyen öğrencilerimin okulun ilk günü yaşadığı sevinç gibi. Yaşadığım hüsrana karşılık elbetteki tek tesellim onlara yeniden kavuşmuş olmak. Oysa her iki taraf da mağdur edilmiş durumda…

Yaklaşık iki haftadır yoğun bir şekilde okul harici vakitlerimde KPSS’ye çalışıyorum. Oyunu kurallarına göre oynamaya devam.

Yapacak, gerçekleştirecek, başaracak daha çok şeyim var; listem kabarık. Ama ilk önce şu TOFD‘a destek kampanyasının ikinci etabını başlatmak…

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir.TOFD’aulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası”na 5 TL’lik bağışta bulunun.


7 Comments

 1. Bitmedi şu ücretli öğretmenlik denilen kepazelik. Keşke o okulda kadrolu olarak göreve başlayabilseydin bu sene. Neyse umarım seneye olur. En azından öğrencilerine kavuştun. Ben daha kavuşamadım :( , :)

 2. Merhaba..
  Bilmiyorum haberiniz var mı; ama Pcnet dergisinin Eylül sayısında Piri Reis’in Seyir Defteri bölümünde blogunuzun tanıtımı yapılmış..
  Rastlayınca belki haberiniz yoktur diye yazayım dedim(:

 3. yeni eğitim öğretim yılın hayırlı olsun Evren.Her işin içinde hayır vardır derler ya biz de öyle diyelim.Umarım bu yıl ki umutsuzluğun önümüzdeki yıl olumlu sonuçlanır.Bu yapılan sınavlar şartları zorlaştırmak dışında bir şey değil. Senin gibi yüzlerce insan mağdur.Öğrencilerinin gözlerindeki ışıltıyı görmek çok isterdim:)

 4. Bu sınavlara hazırlanılarak geçirilen süre, verilen emek tamamen zaman ve enerj israfı. Sınavlara çalışılarak kaybedilen süre ve enerji çok daha değerli çalışmalar için harcanabilir. Ama nedense yöneticiler tam tersine sınavları arttırma derdindeler.

 5. Allah yardımcın olsun… Geçen hafta durumunu merak etmiştim ama kapalıydı blogun… Umarım bu yıl gönlüne göre olur… üniversite düşünmez misin? O yönde girişimlerin oldu mu?

 6. KPSS.. Allah kolaylık versin. Umarım bu sene çalışmanın karşılığını alırsın.
  Yeni eğitim öğretim yılın kutlu olsun bu arada Evren Öğretmenim. (1.5 hafta kadar geç oldu ama tamamen TTNET’in suçu :)) )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.