Türkiye Omurilik Felçileri Derneği

TOFD'u destekliyoruz!

e-vren günlüğü’nün 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği‘ne 365 gün boyunca destek verme kararından sonra yazılan her yazının altına ve ziyaretçilere gönderilen her epostanın sonuna TOFD’a destek yazısı eklemeye başladım. Bunu, Aydınlı MisAfiR KaLeMlerle çekildiğimiz blogun en üstündeki değişken header ve sağ taraftaki TOFD logosu takip etti. Yakın bir zamanda da destek kampanyasında yeni bir adım atacağız. Bunun için çekilmiş birer fotoğraf ve videoblogla desteklenecek yeni kampanya Ramazan Bayramı’ndan hemen sonra e-vren günlüğü’ndeki yerini alacak.

Peki Nedir Bu TOFD?

Omurilik Felçlileri en ağır özür gurubu içinde yer almakta.  Eğitim, meslek, istihdam gibi konularda karşılaştıkları zorluklar sebebiyle ekonomik sıkıntı içinde yaşamaktalar.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği de bu sıkıntılara çözüm yolu bulabilmek adına 1998 yılında kuruldu ve öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik özürlülerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslar arası alanlarda çalışmalar yapmaya başladı. Başarılı ve yaygın çalışmaları sayesinde de 03.05.2004 tarih ve 2004/7252 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsüne getirildi.

TOFD’a Nasıl Destek Olabilirim?

TOFD, Ramazan ayında, her yıl yapılan “Ramazan Erzak Yardımı Kampanyası”na destek veren duyarlı kişilerin katkılarıyla birçok özürlü ve ailesine katkı sağlıyor. Bu yıl da Ramazan erzakına ihtiyaç duyan, Türkiye kapsamındaki özürlülere TOFD aracılığıyla katkıda bulunabilirsiniz. 29.95 TL tutarında küçük koli ve 60 TL tutarında büyük koli olmak üzere iki çeşit Ramazan kumanyasından tercih edeceğiniz birini istediğiniz adet bağışlamanız mümkün. Üstelik TOFD, yaptığınız katkılar sonucu destek alan kişilerin listesini “şeffaflık prensibi gereği”  tarafınıza ulaştırıyor.

İmkanınız ölçüsünde daha farklı bir yardımda bulunmayı düşünürseniz 3430‘a boş bir SMS atarak Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası‘na 5 TL değerinde bağışta da bulunabilirsiniz.

….

[important color=blue title=”İletişim ve Banka Hesap Bilgileri:“]

www.tofd.org.tr 0212 6611661

T.C.Ziraat Bankası/ Atrium Şubesi( 1672)

Hesap İsmi: T.Omurilik Felçlileri Derneği

Hesap No: 11366055-5001[/important]

3 Comments

  1. Hocam, peşinden geliyorum, en kısa zamanda nacizane destek vermeye başlıyorum kampanyaya bilhassa Ramazan çıkmadan..

  2. Seninle gurur duyduğumu daha önce söylemiş miydim bilmiyorum ama sizlerin sayısının çokça artmasını istiyorum.

    Teşekkürler bilgiler için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir