Noter’den Mezun Ol; Kâr Et

Tatile girdiğimizden bu yana ilk kez öğrencilerimin yanındaydım bugün; okulun bahçesindeki kameriyenin altında buluştuk. Yaklaşık 3,5 saat beraberdik. Korktuğum başıma geldi; onlardan ayrılırken yine garip bir hüzün çöktü içime. Bir de hava kararıyordu artık; güneş batmıştı. Fotoğraf makinemi yanımda götürmeme rağmen hiç fotoğraf çekmedim. Fotoğrafları bilgisayara yükleyince onlara bakmak daha da hüzünlendirecekti beni.

Sabah Erzincan’a bir posta gönderdim. Pazartesi de başka bir şehirde soluk alacağım. Kendi hayatımın başrolünü oynama, kendi düzenimi kurma çabalarım Ağustos boyu sürecek gibi…

Dün, mezun olduğum üniversitenin 30 TL’lik bir kazığını yedim. 2 diploma fotokopisine “aslı gibidir” damgası ve 1 transkript için istenen ücret karşısında şaşkınlığımı gören memurenin notere gitsen 60 TL alacaktıdemesi şaşkınlığımı daha da artırdı. İyi de ben noterden mezun olmadım ki; ADÜ‘nün öğrencisiy(d)im…

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası”na 5 TL’lik bağışta bulunun.

Noter’den Mezun Ol; Kâr Et” için 2 yorum

  1. Abi inanır mısın benzer durumu ben de yaşadım bugün. Diplomamın örneğini notere onaylatmak istedim. Gittim notere 20 lira aldılar. Bu devirde noter olmak var valla :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir