Öğrencilerimi Yanaklarından Mıcırırım

Güne misafir sesleriyle uyandım. Halam {biz ona küçük halam deriz}, eniştem, iki yıldır Amerika’da olan İsmail abim, eşi ve sülalenin Amerika’da doğan ilk bireyi minik Kerem bizdeydiler. Amerika’dayken her gün e-vren günlüğü’nü okuduğunu söyleyen İsmail abim dahil hiç kimse bilmez: e-vren günlüğü’nün ortaya çıkmasına vesile olanların en başında kendisi gelir.

Facebook’ta videolarımı paylaşıp Öğretme’nin E halini özledik diyen öğrencilerimin mesajını bugün gayet net aldım. İlk fırsatta onları görmeye gideceğim.

Akşam üzeri yine yürüyüşteydim. 14 km boyunca kafamı boşaltıp geldim. Bugün itibariyle 130.74 km yolu geride bırakıp 148 bin 447 adıma ulaştım :)

Akşam Kaan aradı; epey bir aradan sonra uzun uzun konuştuk. Bir türlü atanamayan iki edebiyat öğretmeni adayının (!) telefon muhabbeti genelde Milli Eğitimin ve çarpık sistemin kulaklarını çınlatmaya yönelik oluyor :)

Gündüz aşırı sıcaktan mayışıtığımdan Nur‘un diksiyon ödevlerini akşamın ilerleyen saatlerinde çalışabildim :) O yumruk ağza tam girecek diye direktifte bulunan ey Nur! Serçe parmağım hala dışarıda kalıyor :) Ara sıra nükseden S’lerdeki  peltekliğimi hafif törpüledim sanki :)

evrengunlugu.net, 5. yılında sosyal sorumluluk gereği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin kampanya ve projelerini destekleme kararı almıştır. Ziyaretçilerini de TOFD’a destek olmaya davet etmektedir. TOFD’a ulaşın; gönüllü olun; 3430‘a boş bir sms atarak “Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası”na 5 TL’lik bağışta bulunun.

3 Comments

  1. yazını okurken gözüm objektifindeki çıtır simitlere takıldı ayy şu çıtır simitlerin yanında bir de ayran ne güzel gider şimdi:) senin yüzünden kilo alacağım:)))

  2. biri bana mı seslendi :)
    sevgili öğrencim çalışmalara devam,tekerlemeleri es geçme :p Ankara’dan kucak dolusu sevgiler

  3. Başlığı görünce aklıma direk öğrencilerimi KIRTLAMAM geldi. :) Birini ısırdım mı diğerleri de “Örtmenim beni kırtla örtmenim beni kırtla…” diye dolanmaz mı peşimde, hey gidi günler hey :=)))
    Ayrıca sizi atamayanları kınıyorum, en içten dileklerimde ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir