5. YIL!

bir e-lektronik yaşam projesi bugün 5. yılına girdi :) 27 Temmuz 2005 tarihinde başladığım blog maceramın tarihi sürecini her yıl olduğu gibi bu yıl yeniden yazmayacağım :) Ama en başta varlıklarıyla e-vren dünyasını zenginleştiren 38 MisAfir KaLeMim’e, yorumlarıyla beni yalnız bırakmayan ziyaretçilere, e-vren günlüğü için zaman zaman yazdıkları yazılar ve sağladıkları bağlantılar için blog yazarı arkadaşlarıma, bilgisayar başında geçirdiğim saatlerden dolayı bana tahammül etmek zorunda kalan canım aileme ve arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum!

İnternetin insanı içine çeken ve çoğu zaman da kendinden geçirip saatlerini çalan sihrine en çok maruz kalanların başındadır blog yazarları. Bunca zaman kişisel bir e-günlüğü inşa’ etmek şüphesiz hayatımdan pek çok insanın çıkıp gitmesine yol açarken birbirinden değerli yeni insanları tanımama, kazanmama da vesile oldu. Özel yaşamı belli ölçülerde {de}şifre etmek, üstelik bunu en tehlikeli sosyal ağ olan internette yapıyor olmak pek çok olumlu-olumsuz durumu da beraberinde getiriyor. Kişisel bir e-günlükolduğunu unutmadan şahsi bir medya portalına dönüşen e-vren günlüğü’ne bugüne kadar ne google reklamı aldım ne de reklam arayış ya da kabulünde bulundum. İnternetin hayatımdan bu işleviyle birgün çıkacağını biliyorum. Bu yüzden e-vren günlüğü’nün çocuklarıma ve torunlarıma kalacak bir hatıra defteri, bir görsel hafızadan ibaret olacağının farkındayım.

Binlerce yazı, kişisel fotoğraf, ziyaretçi yorumu, yüzlerce çekim, onlarca videoblog ve 38 MisAfiR KaLeM ile 5. yıla girerken artık çok anlamlı bir amaca da hizmet edecek e-vren günlüğü:

e-vren günlüğü 5. yılında TOFD'a destek veriyor!

5. yılında e-vren günlüğü, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine  sosyal sorumluluk gereği resmi destek sağlamaya gayret gösterecek. e-vren günlüğü’nde bugünden itibaren 365 gün boyunca TOFD için farklı şekillerde yürütülecek sosyal sorumluluk proje desteği ile kişisel bir e-günlük olmanın yanında işe yarar bir amaca da hizmet etmeye çalışılacak.

Haydar Doğramacı Objektifinden

5. yıl coşkusunu daha bir anlamlı kılan TOFD sosyal sorumluluk proje desteğinin yanında sevgili Haydar Doğramacı‘ının özel fotoğraf çekimleri de ayrı bir heyecan unsuruydu. Haydar’ın çalışmalarına {buradan} ve {şuradan} ulaşabilir; facebook grubuna da {oradan} dahil olabilirsiniz.

5. yıla özel çekilen fotoğrafları, evrengunlugu hesaplarının yer aldığı picasaweb ve flickr bağlantılarının herhangi birinde görebilirsiniz.

Gün gün 5. yıl hazırlık coşkusunu okumanız, seyretmeniz, yorumlamanız da {şuradan} mümkün. e-vren günlüğünü 5. yılında henüz keşfettiyseniz kaçırdığınız hiçbir şey yok:  7/24 buradayız çünkü ;)

14 Comments

 1. tebrik ederim evren abi. nice yıllara inşallah. desteklediğiniz proje de çok anlamlı. onun için de ayrıca taktir ediyorum sizi.

 2. nice zor gunler solan guller eskidendi gelip gecti,
  geriye kalanlar esip gelip gecti gitti,
  yeniden hayat bulabilirde
  yeniden can olabilirde
  yeniden buyuleyebilirde
  yeni yeniden dun dunde bugun yeniliklere supriz ;
  5. yilda kimi cocuksu kimi olgun kimi durgun kimi coskulu geldi ve kocaman alkislari haketti.
  daha nice ilimli sevimli hayirli bol duali yuzler ve kalpler `ak` olmasi duasiyla,

  hersey gonlunuzce,
  Allah(c.c.)yar ve yardimciniz olsun.
  saygi ve duali
  Narsu

  TOFD sorumluluk yolunda guzel ve verimli calismalar, basarilar destekler sizlerle.

 3. evrencim fotoğraflar beklediğimize değdi, gerçekten çok güzel olmuşlar haydar bey’in ellerine sağlık.. 5. yılımıza yine bir sosyal duyarlılık projesiyle girmiş olmak ayrıca mutlu etti, elimizden geldiğince destekciniz canım.. bu yıl da güzel anıları paylaşmak umuduyla;’))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir