ALES Öncesi Cumartesi

Cumartesinin sabahında eski albümlerimi elime alıp, sırası karışmış fotoğraflarımı düzenledim tek tek. Ne çok fotoğraf, ne çok anı, ne çok insan, ne çok kayıp…

Geçmişe özlem duyuyor insan ama gideni ya da gönderdiğini hayatına yeniden sokma gayreti ne kadar gerekli? Öğlen bunu düşündüm. Bazen herkesi yeniden bir araya toparlayabilme arzusu duyuyorum, bazen de içimden bir ses az önceki cümleyi kuruyor.

Akşamüzeri Nüket hocamla buluştuk. Akşam Aykutlara gidecektim ve minik kızına hediye almam gerekiyodu. Kız çocuğuna hediye almaktan ben ne anlarım. Nüket hocam duruma el attı hemen :)

Ve nihayet akşam Aykutlardayız. İremsu, ben askerdeyken doğmuştu; doğalı 15 ay olmuştu ve aynı mahallede oturuyor olmamıza rağmen minik prensesi evinde ziyaret etmek kısmet olmamıştı. Sürekli bahanelerle erteleyip durduğum bu ziyareti ertesi sabah ALES olmasına rağmen bu akşam gerçekleştirmeye karar vermiştim :) İremsu ile birbirimize çok ısındık, öyle ki sürekli işaret parmağımdan tutup beni evde dolaştırıp durdu ve biz giderken de arkamdan ağladı :(

Hüss, sabahtan akşama kadar İzmir gezisindeydi sınıf arkadaşlarıyla. Sanırım bu ilk İzmir ziyareti oldu.

Ve nereden icap ettiyse etti; yeni bir ALES macerası daha kapıya dayandı. Yarın sabah akademik özgüvenimi bir tahlil edeyim bakayım :)

ALES Öncesi Cumartesi” için 5 yorum

 1. Başarılı geçtiğini umuyorum hocam, kendi kendini test edesin tutmuş hadi hayırlısı :)

 2. 2.bir Alese niye girilir ki?
  Bu ales bir doktoraya mı gebedir yoksa?
  yoksa yeni bir başlangıca adımın adı mıdır?
  nedir bu 2. Ales sorarım sana?
  nedir bu sınavlar hep böyle öğrenciler de sorar bana?
  Off of, pilim bitiyor Sınavda başarılar
  :)

 3. yeni bir ales yine bir ales :):(:)

  girecek olan herkese başarılar dilerim…
  son 9.5 saat:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir