e-günlük

Oyların Efendisi

Ömrü hayatımın 3. oy kullanma tecrübesiydi zannediyorum.

1 saat 13 dakika süren oy kuyruğundaki bekleyişim saat 12.43’te sona erdi.

Kuyrukta bekleme olayını yıllar öncesinde bırakmış biri olarak bugün çektiğim bu çile sonucu bundan sonraki seçimler için herhangi bir bankaya Otomatik Oy Kullanma talimatı vermeye karar verdim.

3 aşamalı oy kullanma sürecimi  tamamlamak için toplam 38 adım yürümek zorunda kaldım. {Bu bilgi için teşekkürler NOKIA}

İlk sandığa atılacak oy zarfımı ve muhtar seçim zarfımı Hüss‘e attırdım. Ortadaki sandığa oyumu kendim atarak vatandaşlık görevimi yerine getirmiş oldum.

“e-vren günlüğü yazarı olarak bir farkım olsun” dedim ve her seçimde çekilen o klasikleşmiş sandığa zarf atma pozu yerine sandığı açarak fotoğraf çekildim. e-vren günlüğü’nden geliyorumdemem yetti; sandık görevlileri sağolsunlar hemen kilitleri açıp, kapakları kaldırdılar ve böylece tarihi bir kareye imza atılmış olundu :)

Bu akşam televizyona kitleneceğim ve Aydın’da kimin belediye başkanı olacağını merakla bekleyeceğim. Aylardır 30 Mart günü seçim sonucuyla ilgili atacağım başlık için sabırsızlanıyordum. Umarım o başlığı yazabileceğim bir seçim sonucuyla karşılaşırız :)

Oyumu hangi partiye kullandığımı merak edenler için bunu açıklamakta herhangi bir sakınca görmüyorum. Doğum Günü Partisi :)

Bir önceki Edebiyata Dair, Y.K. Beyatlı başlıklı yazımda edebiyata dair, kitap ve yahya kemal beyatlı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

5 Yorumlar

 • Yanıtla Uğur Samsa 03 Nisan 2009 at 02:19

  Merhaba Evren,

  İade-i ziyaret :)

  Annem ve babam sabah erkenden kalkıp oy kullanmaya gitmişlerdi. Yaklaşık 45 dakika sıra beklemişler. Sonra onlar geldiler, beraber kahvaltı yaptık. Yaklaşık 1 saat sonrasında ben oyumu kullanmaya gittim ve diğer sandıklarda uzun kuyruklar olmasına rağmen benim oy kullanacağım sandıkta bir kişi yoktu. Hemen oyumu kullanıp çıktım. Adımla ilgisi var mı bilmiyorum ama hayatımın büyük kısmında şanslıyım :)

 • Yanıtla Zuhal Gungor 30 Mart 2009 at 22:18

  45 dk. bekledim diye kendimi birşey sanıyordum meğer benden kıdemlileri varmış =) Bu arada ‘bayan =)’ Başkanınız hayırlı olsun.. Darısı başımıza diyemeyeceğim çünkü maalesef İstanbulum için bu imkansız birşey.

 • Yanıtla Filiz Demir 29 Mart 2009 at 23:09

  Tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun… :)

 • Yanıtla büşra 29 Mart 2009 at 18:54

  oo epey bir beklemişsin kuyrukta :)
  herkese hayırlı uğurlu olsun hadi bakalım bekleyelim sonuçları :)
  partin de güzelmiş :)

 • Yanıtla nur şentürk 29 Mart 2009 at 14:48

  sendeki hava Obama’da yok :)

  hayırlı uğurlu olsun…

 • Bir yorum yazın