e-günlük

Amerika’nın Lüks Otel Gemisinde Aydınlı Bir Genç

Şimdi size bence çok başarılı bir gençten bahsetmek istiyorum. Üstelik Aydınlı. e-vren günlüğü’nü Aydın’a geldiği birgün keşfedip takibe başlayan; o gün bu gündür saygıda kusur etmeyen, alakada eksiksiz davranan sevgili Uğur :) O, bana gösterdi ki bir yerlerde birilerinin “oğlu” olurken, birilerinin de abisi olmuşum :)

1987 Aydın doğumlu Uğur CANDAŞ‘ı e-vren günlüğü’ne not düşmemin sebebi eğitim-öğretim sürecinde takip ettiği yol ve o zaman zarfındaki çalışmalarıydı. Çoğu veli çocuklarını ille de Anadolu lisesi, ille de Fen lisesi diye yedirmeyip içirmeyip sınav delisi yaparken Uğur, “ama orası kız meslek lisesiydi!” dalgasının geçildiği Aydın Anadolu Meslek Lisesi’nin Ağırlama Gıda Teknolojisi Bölümü’ne kayıt yaptırır. Kuşadası’nın 5 yıldızlı otellerinde staj yaparken ailevi sebeplerden dolayı ÖSS’ye hazırlanacak durumda değildir. Hem yazın iş konusundaki bağlantılarını kurup para kazanmaya hem de kendisini yetiştirmeye başlar.

Ve 2004’te liseden mezun olup soluğu Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Bölümü’nde alır. Antalya’nın yine 5 yıldızlı otellerinde hem staj yapar hem de yaptığı görüşmeler sonucu yazları profesyonel anlamda çalışmaya başlar. 2007 yılında mezun olduğunda ise o, 5 yıldızlı bir otelin barlar şefidir.

Havada uçuşan şişelerin, o muhteşem şovların aranılan ismi olmak Uğur için en zorlu öğrenciliktir. Önce erikleri havaya atarak çalışır, bunu cep telefonları ve sonrasında da şişeler takip eder. Hayranlıkla seyredilen o beceriye sahip olmak için az şişe darbesi yememiştir :)

Son olarak bilgi ve becerisiyle Türkiye’de henüz 3 tane bulunan 7 yıldızlı bir otele kendisini kabul ettiren Uğur; şimdi de Türkiye’deki Merit Hotels, Richmond Ephesus Rezort, Queenspark Resort Hotel, Club Aura-İnferno Disco ve Shine Luxury Resort gibi büyük isimlerin yanına bambaşka bir tecrübeyi eklemeye hazırlanıyor.

Henüz 21 yaşındaki Uğur’un şu an geldiği son nokta, Amerika’nın en büyük otel gemi şirketi Royal Caribbean International‘ın bünyesinde Türkleri temsil edecek olmak. Sevgili Uğur, Kasım 2008’de Royal Caribbean’ın 7 yıldızlı lüks otel standartındaki 7000 kişilik yeni otel gemisinin belki de ilk hatta tek Türk Şov Barmeni olacak.

Amacım bir başarı öyküsü yazmak değildi, hele ki birilerini buradan tanıtmak hiçbir zaman tarzım olmadı. Ama Uğur’un meslek liselerine olumsuz bakışı çürüten bu macerası geçen yıllardan beri anlatmaya yazmaya çalıştıkalarımı destekleyen türdendi. Biz o yaşlarda ÖSS’de 4 yıllık bir fakülte kazanma / kazandırılma sevdasındayken o hem iki yıllık bir üniversiteden nerelere gelinebileceğini hem de alınan eğitimle o yaşlarda ekmek parasının kazanabilineceğini gösteren güzel bir örnekti.

Her ikimiz de Aydın aşığı gençlerdik ama hemfikir olduğumuz bir tespitimiz daha vardı: Kabına sığmayan yaratıcılıktakilerin yeri değildi Aydın. Yumurtadan her zaman civciv çıkmıyordu. Hayat bazen size beklentilerinizin ötesinde bir caretta ceretta sunabiliyordu.

Bir önceki Koçarlı'nın Dağ Köyleri başlıklı yazımda çallı köyü, çeşme köyü ve cincin köyü hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

32 Yorumlar

 • Yanıtla ugurcandas 15 Ekim 2008 at 17:02

  hepınıze cok tesekkur ederımm degerlı cok guzel sayfasında bız nacızane olarak bulunuyoruz burda bırgun olacagımı bılmıordum sasırdım acıkcası ayrıca bukadar guzel yorumlara harıkasınız sızı cok sevıorumm ….

 • Yanıtla pasha karslıoğlu 15 Ekim 2008 at 09:55

  hayattaki Isteklerine Ve Beklentilerine Bakinca Hepsini Basariyla Gerceklestirdign analşılıyo Sanirim Ben Ne Istedigimi Biliyorum.başarılar hayırlı olsun..

 • Yanıtla Elmas 15 Ekim 2008 at 04:13

  ilk olarak blogsayfasi cok güzel… Uguru cok iyi tanimiyordum ama blog sayesinde biraz daha tanimis oldum… hayatta azimle olmak ne güzel… insan önüne bakarak hedefine ulasir ve bence Ugur hayatta istedigi her hedefe ulasir bu azimle…

  bu arada resimler süper…Objektiv cok iyi ayarlanmis ve optical zoom harika bi optikde… Resimler ugurun her bi halini gösteriyo…düsünceli, azimli ve en önemlisi neseli… resimlerde kim oldugu önemli degil aslinda..kimin yaptigi daha önemli…elinize saglik…..

 • Yanıtla SERRA DİNÇ 15 Ekim 2008 at 01:38

  Çok çok tebrik ediyrm seni Uğurcumm başarılarına başarılarr katarak ilerleyip ve çok güzel yerlere gelmeni ( ki bundan çok eminim) inş. kısa zamanda bize gösterirsin cnm arkdşım her zman yanındayız yürüü bee kim tutarrr bundan sonraaa senii =)=)

 • Yanıtla Gürbüz CAN Cetinkaya 15 Ekim 2008 at 01:35

  çok güzel bi çalışma kardeşim benide aldır yanına :)

 • Yanıtla selda 15 Ekim 2008 at 01:13

  :D

 • Yanıtla taffo 15 Ekim 2008 at 01:12

  kardeşimede bak :D

 • Yanıtla seldadogan 15 Ekim 2008 at 01:07

  kardeslerin en yakısıklısı cok guzel cıkmıssın canım benım basarılarını senınle yasamak bızı cok mutlu edıyor ablacım senı sevıorumm

 • Yanıtla ibrahim akbulut 15 Ekim 2008 at 00:57

  selam!!!
  tanıyorum bu arkadaşı!!pardon kardeşimi..beraber çıktık yola.onun yaşı bende büyük önce aldılar..hak ettide..ama çok korkuyordu..Çok konuştuk.Çok dertleştik.Ve sonun o gün geldi çattı..yanında olamadım maalesef:(ama hep dualarım ve yüreğim onunlaydı..ve hızlandırılmış eğitimi aldı.O gün geldiğinde güzelce giyindi(zaten ne giyse yakışıyor haytaya:)
  Amerika başmüfettiş:Psözüm ona beğendi zaten beğenmemesi için birşey yok..Çok fazla yaşı yoktu ama yıllarını vermişti bu mesleğe..işini severek ve hakkını vererek yapıyordu..Ve sonunda hak ettiği yerlere gidebilmek için ilk merdivende…
  Kardeşim 28 mayısta doğum günümü beraber en güzel yerde kutlayacağız..Bende geliyorum..
  Saygı-sevgi ve başarılı bir hayat diliyorum..MUTLU KAL

 • Yanıtla huseyin kurt 15 Ekim 2008 at 00:47

  nerden nereye helal olsun seni kendime örnek alıyorum. sen bnm için GÜÇ. AZİM VE MÜCADELE nin simgesisin.daima güler yüzlü günlere…

 • 1 2 3 4

  Bir yorum yazın