Başardık! 2 Akülü Araç Bağışlıyoruz

Günler sonra nihayet “Akülü Araç Bağışı” ile ilgili müjdeli haber sevgili Kalemhane‘den geldi. Kalemhane’nin öncülük ettiği ve e-vren günlüğü’nden olduğu gibi pek çok blogtan da yardım çağrısında bulunulduğu bu interaktif yardım girişimine gösterilen ilgi sayesinde 1 insanı değil 2 akülü araçla 2 insanı birden mutlu edebileceğiz. Üstelik artan parayla birkaç minik öğrencinin de yüzünü güldürebileceğiz.

Pek çok gönüllü yüreğin bağışlarıyla biriken 4.379,65 YTL ile İstanbul’da bulunan Kalemhane ve birkaç blog yazarı arkadaşım tarafından (tanesi 2000 YTL’den) iki akülü araç alınacak ve başından beri bize güven duyan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği‘nin de yardımlarıyla 10 yaşında bir kız öğrenciye ve bir bayan öğretmene bu araçlar teslim edilecek. Bütün bunların görsel materyallerini de yine buradan paylaşacağım. Artan 379,65 YTL de minik öğrenciler için harcanacak. Bunun da detaylarını paylaşacağım.

Sevgili Kalemhane kaç kişinin ne kadar yardımda bulunduğunu {şuradaki yazısında} listelemiş. Ben yardım yapsın yapmasın herkese ismen buradan teşekkür edeceğimi, şeffaflık adına bir liste yayınlamak istediğimi dile getirmiştim ancak yardımda bulunan pek çok arkadaşım isimlerinin yayınlanmamasını özel olarak rica edince bundan vazgeçtim.

Başta Kalemhane‘ye yürekten teşekkür etmek istiyorum. Görülmeyeni gördü, düşünülmeyeni düşündü, her riski göze alıp bizleri harekete geçirdi. Ve farklı iletişim kanallarıyla bana ulaşıp maddi-manevi her türlü destekte bulunan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum. Bize güvendiğiniz, bize destek olduğunuz ve internetin -özellikle de blogların- istenilse nasıl da sosyal sorumluluk adına büyük adımlar atabilceceklerini gösterdiniz. Hepinizi “saygıyla” selamlıyorum.

Bu yardım kampanyasını bloglarından duyuran blog yazarı arkadaşlar bu önemli gelişmeyi de şeffaflık adına bloglarında yeni bir yazıyla duyururlarsa önemli bir ayrıntıyı ihmal etmemiş oluruz.

6 Comments

 1. Gercekten bu haber benim icin güzel bir bayram hediyesi oldu…
  Umarim bu projelerin devami gelir, demek ki bu sanal dünyada da istenilirse güven duygusu yaratilabiliyormus.Bu sosyal calisma da emegi gecen herkese sonsuz tesekkürlerimi bir kere daha belirtmek isterim.
  Kendine iyi bak Evrencim

 2. bu kadar guzel kampanyalara alıskın degılız aslında baksanıza denız fenerı dıye yıllardır ınsanları somuren bır yardım cılgınlıgına destek verdık ama burda o kadar saf okadar temız kı 2 tane akulu araba ıcın ne kadar sevınıoruz HELAL olsun baska bısı demıorum keske elımızden gelsede bu duyarlı yardıma bızde herbırımızden 1er akulu araba yada baska bısıler cıksa sonuc olarak tebrık eder bu mubarek gecede Allah sızlere yardımından kudretınden esırgemesın Saygılar …

 3. Bir de.. arkadaşlarından yoğun ilgi gördüm ve hemen hepsi Evren’e güvenimiz sonsuz dediler.. Ben bu konuda kendimi iddialı sanır ve ikili ilişkilerimin iyi olduğunu düşünürdüm ama öğrendim ki yalnız değilmişim.. Ne mutlu sana ki böyle duyarlı okurların var..

  Önümüzdeki günlerde resmi dökümanları, fotoğrafları ve bir mektubu seninle paylaşacağım..

 4. İki husus hakkında düzeltme yapmalıyım.. 173 kişi demişsin; şuan kaç kişi olduğunu çıkarmadım.. Sayfada belirttiğim rakamlar, hangi paradan kaç tane olduğu gibi bir detaydı.. Kaç kişinin katıldığını, bankada çalışan arkadaşımın bana dekontları ulaştırması ile bildireceğim.. İkinci husus kalan para ile ilgili.. O paraya yine eklenecekler var.. Yani okul öğrencilerine 600-700 arası harcanacak.. Gece öğretmenleri ile konuştum; kırtasiye malzemeleri ve iççamaşır ihtiyaçları varmış.. Ayrıca belirttiğim adrese bakmanı ve bu gönüllü öğretmenimizin neler yaptığını görmelisin; hayran kalacaksın emin ol..

 5. Sayenizde güzel bir olaya imza attık.. Yarın teslim ederek inşaallah neticelendirecek ve üzerimizdeki sorumluluktan kurtulacağız.. (Sana bu yorumu yazarken firma yetkilileri geldi, faturayı verip paralarını aldılar, sandalyeleri derneğe teslim edecekler) Sana özellikle teşekkür ederim çünkü özel sorunların ve uğraşların varken bile desteğini ve ilgini eksik etmedin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir