Facebook’ta Profilin Yok mu Yoksa?

Sakın bana facebook‘ta hesabım yok deme! Sosyomat’ta da mı yoksun? MSN messenger yetmez! Skype, g-talk filan da olmalı. Yok deme sakın!Sakın tek bir hat kullanıyorum, o da mobil öğrenci değil deme. Yuh artık, gnctrkcll‘ci de mi değilsin? Evinde bilgisayar da mı yok? Var da internete mi bağlı değil? Neden yaşıyorsun ki kuzum sen? Yoksa hala anten bağlantılı televizyon başında mı pinekliyorsun ailenle. Oğlum sen Digiturk’u keşfedemeden D-Smart‘ı bile çıktı.

Sakın hala 3310 kullanıyorum deme. Şaka yapıyorsun değil mi? Henüz 2 megapiksel çözünürlükte, mp3 çalarlı renkli ekran bir cebe sahip olamadın mı? İnsan içine nasıl çıkıyorsun yavrum sen?

Bak! Mal mülk, para pul, markalı kıyafetler vs boş şeyler. Hiç önemli değil bunlar. Anlıyor musun, önemli olan insanlık. Ama ne bileyim işte, insanın facebook’ta yüzlerce arkadaşının olması da ayrı bir hava oluyor. Hatta Helin Avşar da arkadaş listende yer alsa… Deyme keyfine! Bir cafede oturunca lap-top’tan internete kablosuz bağlanmanın da tadına doyum olmuyor. Sen bu zevkleri yaşayamadan göçüp gitmeyi mi düşünüyorsun yoksa.

Arkadaş dediğin okul sıralarında değil siberalem‘de bulunuyor artık. Facebook’ta profilini görmediğin insana dost diye güvenilmiyor. En ucuz mallar e-storlar‘da; en kaliteli ilişkiler kalbimde.com‘da; en dolgun ücretli iş yenibiriş‘te. Sevdiklerinle yıldızların altında onları seyretmenin, sahil kenarında oturup dalgaların sesini dinlemenin zamanı geçti gitti.

Sahi, facebook’ta yok musun şimdi sen? Cık cık cık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir