ÖĞRETMENİMİ ARIYORUM

İlkokul öğretmenim Aynur DURMAZ‘ı arıyorum… 1991 yılında bizi mezun edip Antalya’ya tayini çıkmıştı. Eşi savcıydı, ama bir türlü adını hatırlayamıyorum. Anıl isminde sapsarı bir oğlu vardı, 1984 doğumlu. Kardeşim Ziya ile aynı sınıftaydı.

İlkokul öğretmenime ulaşabilmek için denemediğim yol kalmadı. Bugün tekrar ilkokuluma gittim. Dosyalar taranırsa en azından eşinin adını öğrenir, telefon numarasına da bu yolla ualaşabilirdik ama dosyalar arşive kaldırıldığı için uğraşmak istemediler.

Öğretmenim büyük bir ihtimal emekli olmuştur. emekli.gov.tr’den sicil numarasına ulaşmaya çalıştım. İki ayrı kişinin bilgilerine eriştim. Sonra da ilses.meb.gov.tr’den “kişisel bilgileri sorgula” kısmından bazı bilgilere ulaşamaya çalıştım. Yine olmadı. Ne öğretmenim Aynur DURMAZ’ın ne de oğlu Anıl DURMAZ’ın koskoca internet dünyasında tek bir kaydı yok. google da bile arama yaptığımda hiçbir sonuç çıkmıyor.

Olur da birgün bu yazıyı biri okur, arama motorlarından birileri bu sayfaya ulaşır da 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne kadar öğretmenimi bir tanıyan çıkar. İmkansız değil sonuçta. Arama motorları da iyice kaydetsin diye tekrar yazıyorum. İlkokul öğretmenimin adı Aynur DURMAZ. Aydın’da Yahya Kemal Beyatlı İlkolulu’nda öğretmenlik yaptıktan sonra 1991 yılında Antalya’ya tayini çıktı. Eşi savcıydı, oğlunun adı Anıl DURMAZ.

Not: Yukarıdaki yazıdan yaklaşık 3 ay sonra ilkokul öğretmenim Aynur Durmaz’ı buldum ve yıllar sonra onunla gerçekleştirdiğim ilk telefon görüşmesi heyecanımı {burada} paylaştım.

25 Comments

  1. Çok sevdiğim İsmail Hazar öğretmenimi arıyorum. Birçok şey denedim ama ona ulaşamadım. 1989 yılında beni mezun etti. Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Sarıköyde Sarıköy İlkokulu’nda görev yaptı. O okul şimdi kapalı. Öğretmenim Malatyalıydı. Onun sesini duymayı çok isterim.

  2. Çok sevdiğim İsmail Hazar öğretmenimi arıyorum. Birçok şey denedim ama ona ulaşamadım. 1989 yılında beni mezun etti. Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Sarıköyde Sarıköy İlkokulu’nda görev yaptı. O okul şimdi kapalı. Öğretmenim Malatyalıydı.

  3. 2008-2009 öğretim yılında Ramazan Aksoy isimli hocam vardı 3.üncü sınıfa gidiyodum o zamanlar şimdi lise 3 e gidiyorum 1 sene 9.sınıfta kaldım her neyse adı Ramazan Aksoy hafif kıvırcık hocaydı çok yardımsever sevecendi 4.sınıfa geçmeden 3 sınıfın 2.dönemi askere gitti gidiş o gidiş bi daha lise hayatım boyunca göremedim kendisini sosyal medyadada bulamıyorum bilen gören tanıyan varsa yazabilirmi gerekirse fotosunu çekip hızlı resim yoluyla buraya atabilirim

  4. selam diyarbakır karpuzluköyunda diğer adı haciz köyü olan 1990 ve 94 yıllarında öğretmenlik yapmış Beyhan ERGÜN ÖĞRETMENİMİ aıyorum lütfen yardımcı olunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir