MERAK EDENLER İÇİN

[2 Haziran ’06 / FEF TDE]

Merak eden[ler]iniz için yazıyorum:

Bizim anlaşmamız 2 Temmuz‘a kadardı. Bir mezuniyet organizasyonu sonrası duyulan, görülen ve gelişen olaylar sebebiyle  anlaşmanın bitiş tarihini 2 Haziran‘a çektim, iyi de ettim.

İsmini telaffuz etmek istemediğim duygular, ismini telaffuz etmek istemediğim kimselerin dudaklarından dökülen “bir sözüne” bakıyormuş, yerlere göklere sığdırılamayanlar 5 para etmez insanlarmış meğer. Hal böyle olunca Evren’in 3 yıldır etiket misali üzerinde taşıdığı bandrole “saygısı” filan kalmadı !

Keşke bu kadar meraklı olmasaydınız, aklınızı kendinize saklasaydınız ya da başkalarının sözüyle hareket etmeseydiniz…

***

e-vren günlüğü uzun süredir mezuniyetimle dolup taşmış olabilir. Ama şu Eurovision Faciasını unuttuğumu sanmayın sakın. Gece kulübündeki müşterilere şarkı okur gibi milyarların önünde şarkı söyleyen, oklava yutmuş gibi hiç hareket etmeyen, yarım yamalak Türkçesiyle “Söpırstar” diyen ve Türkiye’yi İngiliz dansçılarla temsil eden Sibel TÜZÜN‘ü kınıyorum. Bizi uluslararası bir organizasyonda kimin temsil edeceğini seçme hakkından mahrum bırakan, bir türlü üzerinde ne olduğunu anlayamadığımız “Hande ATAİZİ”nin bile giymeyeceği bir kıyafetle şarkıcımızı yarışmaya gönderen, kısacası kendi başına iş yapan TRT‘yi de kınıyorum.

Eurovision‘a hiç katılmasak da olur aslında. Ya da seneye ben katılayım. Dur dur, bak bu fikir hoşuma gitti :)

Bir önceki Fatma Erdem: Blog sayesinde aslında yazabildiğimi keşfettim başlıklı yazımda Fatma Canbulat Erdem ve YouTube canlı yayın hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir