KEPLER HAVAYA!

Korkumdan 2001 ÖSS sonuçlarına bakamamıştım internette. Yine kazanamamaktan korkarken Nükhet Hocam telefonla müjdeyi vermişti: “Tebrikler! Meslektaş olduk!”

Dördüncü girişimde kazanmıştım üniversiteyi. Kader beni Pamukkale Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne sürüklemişti. Büyük bir hevesle başlayan Edebiyat öğrenciliğim ancak 2 yıl sürebildi Pamukkale Üniversitesi‘nde! Artık an’mak ve hatırlamak istemediğim olumsuz sebepler beni yeniden sokmuştu 2003 ÖSS’ye ve Adnan Menderes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü‘ne yerleştim tek tercih yaparak. Kötü ev sahibi, kiracısını mal sahibi yapmıştı. Dışarıya yatay geçiş vermeyen Pamukkale Üniversitesi, Evren‘in geleceğine ambargo koymayı başaramamıştı. Evren, Pamukkale Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarihinde başka bir üniversitenin aynı bölümüne ÖSS ile geçiş yapabilen tek öğrenci olmuştu.

[İbrahim, Ben ve Ziya / Seneye her iki kardeşim de üniversiteden mezun oluyor. ]

Yıllar su gibi akıp geçiyor. Pamukkale’de geçen 2, Adnan Menderes’te geçen 3 yıl… 5 yıllık üniversite hayatıma ÖSS’deki savaşımı da eklersek 9 yıllık bir hayalin son perdesi yaşandı Mezuniyet Töreni‘nde. Gece yarısına kadar oynayıp zıpladık, zıvanadan çıktık hep beraber. Bana değer verenler hep yanımdaydı gece boyunca. En büyük sınavını babamın vefatında verenler, mezuniyet törenimde  bir sınavı daha başarızıslıkla sonlandırdılar.

Dünya umurumda değildi. İmkansızı başarmış, mezun olmuştum. Artık ben bir Türkolog’tum… Her şeyden de önemlisi, canım Annem’e en büyük gururu yaşatabilmiştim. Gerisi fasa fiso :)

Bir önceki Fatma Erdem: Blog sayesinde aslında yazabildiğimi keşfettim başlıklı yazımda Fatma Canbulat Erdem ve YouTube canlı yayın hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir