e-günlük

Çalıkuşu

Son iki gecedir saat 2’lere kadar meşgul oldum GÜNTEKİN‘in Çalıkuşu romanıyla. Feride‘nin hatıra defterine not düştüğü yaşam serüveninde kaybolup gittim. Büyük bir tutkuyla âşık olduğu Kâmran‘dan kaçması etkiledi beni. İnsan sevdiği halde, sevdiklerinden nasıl uzak diyarlara gidip, kendisini zorluklarla dolu bir hayatın pençesine atardı.

Yüreğim daraldıkça daraldı Çalıkuşu’nu okurken. Nedense mezuniyetim geldi aklıma. Sebepsiz bir ilgi işte. İki gündür büyük bir hüzün içimde. Ayrılık yaklaşıyor hızla. Bir an telefon rehberimde kayıtlı sınıf arkadaşlarıma “ileride hatırlayınca hüzünleneceğimiz bu günlerin kıymetini bilelim” diye mesaj atmak geçti içimden. Haziran ayını, mezuniyeti, kep törenini, mezuniyet balosunu filan düşünemiyorum. 

Ne Atakan‘ın ne de Selahattin‘in görüşme talebini kabul ettim. Sıkıntım diz boyu. Sınıfımın fotoğraf arşivini yapmaya devam etmek istiyorum; bir de bir an önce Pazartesi olmasını…

Bir önceki Blog yazarlarına kitap önerileri başlıklı yazımda adalet ağaoğlu, Adnan Binyazar ve Aklını Kullan Aksini Düşün hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

Yorum yapılmamış

Bir yorum yazın