e-günlük

Vize arası ÜDS

– Oğlum nasıl geçti sınavın?

– Anne yapma! İlk defa bu soru bir sınavımdan sonra bana bu kadar komik geliyor :)

Üniversite Dil Sınavına az sonra değineceğim ama dün akşam İzmir‘e giderken yan koltuğumda oturan arkadaştan bahsetmeden edemeyeceğim. Koridor tarafında oturan -malesef ki aynı zamanda benim de yanımda…- bu arkadaş, yol boyunca fotoğraf albümündeki bütün fotoğrafları yırtıp yırtıp çantasının içine doldurdu. 1 saat 15 dakikalık Aydın – İzmir yolu bitti; arkadaşın yırtması gereken fotoğraflar bitmedi. Okuduğum 100sayfalık kitabın 90 sayfasını anlayamadım cırt cırtlardan. Çocuk sağ tarafımda oturuyordu; sağlam bir dirsek iyi olurdu. Ama ne var ki pencere kenarındaydım :)

ÜDS‘ye Ege Ziraat Fakültesi’nde girdim. Duvar kenarında oturuyordum. Duvarlar kopyalarla doluydu. “Hımmm” dedim; “demek sadece bizim bölüme has bir özellik değilmiş duvarlara kopya yazmak” :) 

Muhteşem ingilizcem sayesinde 80 soruluk sınavı 150 dakikada bitirdim. [Bu başarımı bir gece önce çözdüğüm Nedim’in Gazellerine bağlıyorum. ÜDS’nin hemen ertesi günü Eski Türk Edebiyatı vizesi var da :( Sonuçların açıklanmasını dört gözle bekliyorum. Sorular bana, ben sorulara… Meğer ne harika bir ingilizcem varmış :) Puanlar açıklanınca eminim ODTÜBİLKENT vs kapımda kuyruk olacaklar :) [Bunu yazdım ya, mezun olunca işsiz kalmam kaçınılmaz bir gerçek :) ]

Şimdi Aydın‘da evimdeyim. Hemen yatağa girip uyuyacağım. Bu vize arasıydı, Cuma’ya kadar yokum ! Cuma da Oğuz bebeği görmeye gideceğim…

Bir önceki Blog yazarlarına kitap önerileri başlıklı yazımda adalet ağaoğlu, Adnan Binyazar ve Aklını Kullan Aksini Düşün hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

Yorum yapılmamış

Bir yorum yazın