e-günlük

Kırılma Noktası

Y. Evren S. KİMDİR? [Bkz.] uzantısının yeniden yapılandırılmasında sizin de görüşlerinize yer verilmesi fikri doğmuştu. 48 saatlik interaktif danışma neticesinde öyle güzel cümleler dizildi ki, şaşıp kaldım. Yorum bırakan ve e-posta atan herkese buradan teşekkür ediyorum (Asıl teşekkürler e-postalarınıza geliyor) Bütün bu yazılanlar hızlı bir şekilde derleniyor.

KIRILMA NOKTASI

Bu kadar mı üst üste gelir… Son 24 saattir büyük bir buhranın içindeyim. Dostluk tahtına oturttuğunuz, sınırsız kredi açtığınız insanla tamamen” dershaneci zihniyeti” içerisinde bir hengameye kapılıp gidiyorsunuz. “Bana destek ol” diyor ama savaşın ortasında sizi yapayalnız bırakıyor. Siz sahneyi terk ederken dost dediğiniz varlık, sizinle sahneden ayrılmıyor. Ve bu talihsiz olay üzerine kredilerini bonkörce harcayan 4 yıllık dosta yeni bir şans verecek yüzünüz kalmıyor!

Beyazın içine siyahını karıştıran diğer bir isimse şüphesiz e-vren günlüğü’ nde son zamanlar en çok merak edilen insan. O yeni nesil dostlar listesindeki yerini almaya hazırlanırken tercihini okumamaktan, okuyup da ilgilenmemekten yana yaptı. Ve dev gibi bir sevda başlamadan “sıradan arkadaşlıklar” kategorisine adını kazıdı.

Nihayet pisirici.com açıldı. Birbirinden güzel fotoğraflardan aldığım keyifi tarif etmem mümkün değil. Mustafa’dan sadece fotoğraf çekimindeki ustalıklarını değil, kaleminin ustalıklarını da bekliyorum. Diğer bir bekleyişim de, beni yeni bir mekana kavuşturması. Artık evrenin çıkmazında, sanal alemin sonsuzluğunda kaybolmak istiyorum. Yeni yeni anlıyorum: Beni tanıyanlara e-vren günlüğü’ nün kapılarını açmak bir hataymış. İşte bu sebeple [de]şifre yazılar çıkıyor ortaya. Mustafa, ben bağıra bağıra yazmak istiyorum artık!

Blog dünyasının sınır tanımaz prensi PRENS TENES ise 24 saat sonra e-vren günlüğü’nün Misafirin Kaleminden köşesinde yer almaya hazırlanıyor. Ağzımı bir karış açık bırakan çok özel cümlelerin sahibi Süleyman GÜNER’in nasıl bir yazı yazdığını ben de henüz görme şansına erişemedim.

Hayat insana hiç ummadığı anlarda, ummadığı sürprizler hazırlıyor. Kimi zaman yaşamaktan zevk alıyorsunuz bu sürprizleri; kimi zaman da nefret ediyorsunuz onlardan. Ya yeni birileri giriyor yaşamınıza bu sayede, ya da birileri çıkıp gidiyor yaşamınızdan. Tıpkı dün iki insanın Evren’in sonsuzluğunda barınamayıp yok olup gitmesi gibi :)

Bir önceki Edebiyatın kahramanı, korkunç cinayetin kurbanı Sabahattin Ali başlıklı yazımda Atilla Özkırımlı, Filiz Ali ve kürk mantolu madonna hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

Yorum yapılmamış

Bir yorum yazın