Bilmukabele Kurban

İKİ KEÇİ, BİRER BERBER ve ARKEOLOG, BOL MİKTARDA DA EVREN POTLARI. AL SANA KURBAN BAYRAMI :)

25 yıllık hayatımın en kısa kurban bayramını (1. günü açısından) berber ve arkeolog eşliğinde ilginç bir şekilde  geçirdik. Derin bir bayram mesajına verilebilecek en hafif cevap: Bilmukabele :)

Bundan ta yüzyıllar önce bir yolcu bir dervişe vefa borcu olarak bir bayram mesajı yollamak istemiş. Günlerce, aylarca düşünmüş ne yazacağını. Mesnevileri karıştırmış, divanları devirmiş, bakmış olmuyor, “en güzeli yüreğimin sesine kulak vereyim, ne söylüyorsa onu yazayım” demiş.

Ve bu yolcu bir iki cümleyle ifade etmiş duygularını. Mesajın başına da sonuna da eklemiş Yağmurum Kokusunu. Zavallının onca  emeği boşa gitmiş. Kendisini sadece yağmurdan ibaret sanan Derviş Amcamız mesaja ne cevap verse beğenirsiniz:  “Bilmukabele”  :)

Eskiden teyzemler, dayımlar ve dedemlerle bir arada keserdik kurbanları. Etler birlikte doğranır, yemekler birlikte yenir, kavgalar birlikte edilir, esprilere birlikte gülünürdü. Avrupa Birliği sürecinden midir nedir, bu bayram tam bir çekirdek aile  şeklinde bir berber bir de arkeolog desteğinde kestik kurbanları. Gürültümüzden şamatamızdan eksilen bir şey yoktu. Berber Mehmet Abi ve arkeolog Murat kardeşin Kurban Bayramına özel hizmetleri sonucu korkulu rüyam “kurbanın ilk gününü” de erkenden kapatmış bulunduk :)

Bayramın ilk günü ise facia ötesi potumla başladı. İsmail abiye Harun, bizim Hüss’e de İsmail abi deyince bizimkilerin bir günlük dalga malzemesi çıktı ortaya. Gerçi ben kaşındım. Yine durup durup kendimi deşifre ettim.

Bizim Efe’nin ricası üzerine yazıldı bu yazı. Yoksa bayram bayram ne işim var bu sanal dünyada. Efe’ye bıraksak kesilen kurbanlarla çekilen fotoğrafları da koymalıydık buraya. E ben iki kelle yüzünce reyting denen şeyin zirve yapma ihtimali çok yüksek tabi. Ama bir de şu sanal dünyadaki üç kuruşluk karizmamızın bir gecede yerle bir olma riskini de göz ardı etmemek gerek.

Bu kadar rezillik yeter. Haydi bakalım bilmukabele :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir