PTT Rezaleti ve LES

yunusevren_evrenmc (1)

Size bugün iadeli taahhütlü bir mektup gönderebilmek için tam 3 PTT şubesini dolaşmak zorunda kaldığımı (bırakıldığımı) söylesem inanır mısınız? İnanırsınız elbette. Benim yalan yazmayacağımdan değil; burası Türkiye olduğu için inanırsınız :)

Yurt dışına 3 adet iadeli taahhütlü mektup göndermem gerekiyor, en iadelisinden. Hemen belediye binasının içindeki PTT şubesine gidiyorum. Memur, yurtdışı gönderi kağıdı olmadığını, 7 Eylül şubesinde bulunabileceğini söylüyor. 7 Eylül şubesine gidiyorum. Bayan memur sağa sola bakınıyor ve 2 adet gönderi kağıdı bulabiliyor. Oysa bana 3 tane lazım. “Siz merkez müdürlüğümüze gitseniz daha iyi olur” diyor. Verdiği 2 adet gönderi kağıdını da -elinde numune olarak kalması için- geri alıyor. Gelen giden eşe dosta gösterecek zannediyorum :)

15 dk mesafedeki merkez müdürlüğe gidiyorum. Memureden yurt dışı iadeli taahhütlü kağıdı istiyorum; eliyle karşı tarafı işaret ediyor: Hanımefendi de TIK yok. Dolduruyorum kağıtları ve tekrar bayana uzatıyorum yan taraftaki memuru gösteriyor bir el hareketiyle: TIK yok. Erkek memura “iyi günler, kolay gelsin, bunlar Avusturya’ya gidecek” diyorum: Ondan da TIK yok. Sadece gönderilerin ücretini söylüyor. Ne bir teşekkür, ne bir iyi günler… Şu son günlerde atakta olduğunu iddia eden PTT’nin şubelerinde ne bir yurt dışı iadeli taahhütlü kağıdı, ne eşit hizmet ne bir TIK ne de bir kelam var!

Haydi Evren bak sana malzeme çıktı yine diyorum ama önce PTT başmüdürlüğüne şikayet epostası atmaya karar veriyorum. PTT’nin internet sitesinde tek bir eposta adresi bulamıyorum. Bol miktarda irtibat telefonu koymuşlar :) İsterseniz bir bakın bakalım. [Bkz.]

***

Beni takip edenler bilir: Bu sayfalardan LES stresimi çok da iyi yansıtmıştım :) Gün geldi LES’e girdik, dün oldu LES sonuçları açıklandı. Bugün okulda herkes birbirine puanını soruyordu. Ben dün sonucu öğrendikten sonra kimseye söylememe kararı aldım (Hayır ne düşük ne de yüksek olduğu için değil) Sadece ailem biliyor bir de TC kimlik numaramı ele geçirmeyi başaran Harun (!) Öyle ki arkadaş yememiş içmemiş hatta uyumamış LES sonucumu internetten öğrenip gecenin 02’sinde bana mesajlamış :) Şöyle ortalık bir durulsun, ben LES puanımı yazacağım ayrı bir başlık altında. Sevgiyle…

*Fotograf Ağustos ’05 / Aydın McDonald’s

Bu yazı, ilk blogcu.com’da yayımlandıktan sonra buraya taşındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir