e-günlük

ÖĞRETMENİMİ ARIYORUM

İlkokul öğretmenim Aynur DURMAZ‘ı arıyorum… 1991 yılında bizi mezun edip Antalya’ya tayini çıkmıştı. Eşi savcıydı, ama bir türlü adını hatırlayamıyorum. Anıl isminde sapsarı bir oğlu vardı, 1984 doğumlu. Kardeşim Ziya ile aynı sınıftaydı.

İlkokul öğretmenime ulaşabilmek için denemediğim yol kalmadı. Bugün tekrar ilkokuluma gittim. Dosyalar taranırsa en azından eşinin adını öğrenir, telefon numarasına da bu yolla ualaşabilirdik ama dosyalar arşive kaldırıldığı için uğraşmak istemediler.

Öğretmenim büyük bir ihtimal emekli olmuştur. emekli.gov.tr’den sicil numarasına ulaşmaya çalıştım. İki ayrı kişinin bilgilerine eriştim. Sonra da ilses.meb.gov.tr’den “kişisel bilgileri sorgula” kısmından bazı bilgilere ulaşamaya çalıştım. Yine olmadı. Ne öğretmenim Aynur DURMAZ’ın ne de oğlu Anıl DURMAZ’ın koskoca internet dünyasında tek bir kaydı yok. google da bile arama yaptığımda hiçbir sonuç çıkmıyor.

Olur da birgün bu yazıyı biri okur, arama motorlarından birileri bu sayfaya ulaşır da 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne kadar öğretmenimi bir tanıyan çıkar. İmkansız değil sonuçta. Arama motorları da iyice kaydetsin diye tekrar yazıyorum. İlkokul öğretmenimin adı Aynur DURMAZ. Aydın’da Yahya Kemal Beyatlı İlkolulu’nda öğretmenlik yaptıktan sonra 1991 yılında Antalya’ya tayini çıktı. Eşi savcıydı, oğlunun adı Anıl DURMAZ.

Not: Yukarıdaki yazıdan yaklaşık 3 ay sonra ilkokul öğretmenim Aynur Durmaz’ı buldum ve yıllar sonra onunla gerçekleştirdiğim ilk telefon görüşmesi heyecanımı {burada} paylaştım.

Bir önceki Akülü Araçlar Sahiplerine Ulaştı başlıklı yazımda akülü araç kampanyası, gönüllülük ve kalemhane hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir

22 Yorumlar

 • Yanıtla ELİF KÜLCÜ 02 Ekim 2010 at 15:31

  matematik öğretmenim recep vardar ı arıyorum 3 yıldır kendisinden haber alamıoyrum hocam nolur bana ulaşın sizi aramaktan vazgeçmiycem sizi çok seviyorum bigün sizin sesinizi duyma sizi tekrar yakından görme heycanıyla sizi aramaya devam edeceğim.

 • Yanıtla Birsen Karagöz(Kocatürk) 11 Haziran 2010 at 23:54

  Emailine bakmadan senin Balçovada görev yaptığın okula uğradım.Müdür yardımcısı Fatma Hanım’dan acı haberi öğrendim çok üzldüm başınız sağolsun.Fatma Hanıma telefonumu bıraktım bende sizinle görüşmek isterim. En kısa zamanda görüşmek üzere

 • Yanıtla nurten coşkunsoy 29 Mayıs 2010 at 10:21

  merhaba birsencim. öncelikle hatırladığına sevindim. birteni 2000 yılında trafik kazasında kaybettik.bende izmirde yaşıyorum. seninle en kısa zamanda görüşmek isterim.

 • Yanıtla Birsen Karagöz 01 Mayıs 2010 at 01:03

  Nurten hanım kardeşiniz Birten ile İzmit Ticaret Lisesin’de sıra arkadaşıydık eşimin tayin dolayısı ile izmir’e yerlerştik Birten ile nasıl görüşebilirim ?

 • Yanıtla nurten coşkunsoy 02 Nisan 2010 at 15:59

  eminecim, benim yeğenim rastegele gezerken bulmuş bu sayfayı. çok sevindim böyle bir yazıyı gördüğümde. şu an adresimi buraya açık vermek istemiyorum. tekrar bu siteye girdiğinde buraya bir not yazarsan sevinirim. ben 4 yıl önce emekli oldum. en kısa zamanda seninle iletişime geçmek çok isterim .

 • Yanıtla mustafa altunkaya 06 Mart 2010 at 03:15

  alı fıdanın gorev yaptıgı koy aksarayın agacoren ılcesının koyu yagmurhuyugu koyu olu vardı egemen bana lutfen yardımcı olun cok aradım benım ılk okul ogretmenım cok aradım ama bulamadım

 • Yanıtla emine karakaya 25 Aralık 2009 at 11:44

  izmirde 1982 yılında yaşayanlar ilkögretim okulunda görev yaptı ögretmenimi cok aradım bulamadım ismi nurten coşkunsoy şuan nerdedir bilmiyorum bulanların buraya not bırakmalarını rica ediyorum şimdiden tşkr ederim karabaglarda yaşayanlar ilkögretim okulunda 1982 yılında görev yaptı ozaman bekardı şimdi bilmiyorum şuan emeklide olmuş olabilir yardım edin nolur

 • Yanıtla ahmet mızrak 16 Ağustos 2009 at 23:29

  Arkadaşım seçkin gül akıncıyı arıyorum evlenmiş ama soyadını bilmiyorum. Ankara Bala’da ve Ankara merkezde çalıştı sonra izini kaybettim bilenlerin insaniyet namına haber vermesini istiyorum

 • Yanıtla sibel içdağ 12 Nisan 2009 at 17:35

  ilkokulda aynı sınıftaydık.Ben Sibel lütfen öğretmenimin numarasını banada gönderirmisin?

 • Yanıtla ayten karapınar 08 Kasım 2008 at 11:23

  ankara nın mamak ilçesi üreğil semtindeki refetbele ilkokulunda tayin nedeniyle ayrılan öğretmenim nuran duymaz hanımefendiyi arıyorum

 • 1 2 3

  Bir yorum yazın